Волво Клуб - България

Full Version: Шум в задните колела
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
от няколко месеца чувам шум от задните колела, който е спицифичен като за виене от лагер.
Прегладах лагерите, но те са добре. Въпросът ми е дали може да е от двойното предаване и какви са симптомите при проблем с него?
Преди време исках да сменя маслото на халдекса, но в МП ми отказаха с аргумент, че го правят само, когато го ремонтират Smile Smile
Има ли специалист във Варна, към когото мога да се обърна?
P.S> Автомобилът е XC70 2010
Rikulau Wrote:Здравейте,
от няколко месеца чувам шум от задните колела, който е спицифичен като за виене от лагер.
Прегладах лагерите, но те са добре. Въпросът ми е дали може да е от двойното предаване и какви са симптомите при проблем с него?
Преди време исках да сменя маслото на халдекса, но в МП ми отказаха с аргумент, че го правят само, когато го ремонтират Smile Smile
Има ли специалист във Варна, към когото мога да се обърна?
P.S> Автомобилът е XC70 2010
При мен се оказа лагер-главина на колелото.Как ги прегледа?Като го вдигнеш на повдигач и вдигнеш 60-70 км/ч се чува много ясно.Иначе във Варна на товарна гара търси Севдалин(Mevdo) - ще ти реши проблема на 100%.
Здравей, колега!
Не мога да кажа откъде е проблема ти, но ще споделя пресен опит за халдекса и МП. Миналата седмица ми смениха маслото и филтъра в пловдивския сервиз, без никакви аргументи, просто исках това да се случи. Дори механиците ме посъветваха заедно с това да сменя и маслото на диференциала. Цената, която платих е доста прилична, единствения проблем е, че от 01.11 в МП имат нова цена за труд на час - 70 лв без ДДС.

Става дума за XC90, но то отдолу е същото.
anger Wrote:Здравей, колега!
Не мога да кажа откъде е проблема ти, но ще споделя пресен опит за халдекса и МП. Миналата седмица ми смениха маслото и филтъра в пловдивския сервиз, без никакви аргументи, просто исках това да се случи. Дори механиците ме посъветваха заедно с това да сменя и маслото на диференциала. Цената, която платих е доста прилична, единствения проблем е, че от 01.11 в МП имат нова цена за труд на час - 70 лв без ДДС.

Става дума за XC90, но то отдолу е същото.
Колега,щом ползваш услугите на МП,стани член на ВКБ и ще ползваш отстъпки - 10% на части и 20% на труд Wink
От МП Пловдив и аз съм много доволен, но ми е далеч. Не съм ходил при Мевдо и ще се радвам да ми дадете ориентир как да стигна до него. Край ж.п.гара се сещам само за вулканизаторите. А за отстъпките и аз ползвам подобни. Благодаря предварително!
Rikulau Wrote:От МП Пловдив и аз съм много доволен, но ми е далеч. Не съм ходил при Мевдо и ще се радвам да ми дадете ориентир как да стигна до него. Край ж.п.гара се сещам само за вулканизаторите. А за отстъпките и аз ползвам подобни. Благодаря предварително!
Имаш лично съобщение. Wink
Колега pliva, благодаря за предложението, но така или иначе ми дават същите отстъпки, пък и колата ми е фирмена, та освен тях, съм още 20 % надолу Smile Въпреки това, 70 лв на час е прекалено!
И, за да не съм оффтопик - смяна на масло и филтър халдекс - 130 лв части и към 120 лв труд с ДДС.
При мен беше от гумите и след като ги смених всичко се оправи.Отначало мислехме че е лагер главина тъй като издаваше същия шум.Ако си сменял гуми скоро.
anger Wrote:Колега pliva, благодаря за предложението, но така или иначе ми дават същите отстъпки, пък и колата ми е фирмена, та освен тях, съм още 20 % надолу Smile Въпреки това, 70 лв на час е прекалено!
И, за да не съм оффтопик - смяна на масло и филтър халдекс - 130 лв части и към 120 лв труд с ДДС.

В този сервиз http://www.offroad24.bg/ (без да правя реклама) ми дадоха цена за смяна на маслото на халдекса за около 40 пари, около 30 лв маслото и 10-на за работата, ся за филтър не съм питал.
И аз съм го ял от гумите. Вие точно, като от лагер и то при ниска скорост. Предимно зимни гуми го правят, когато протектора е износен неравномерно. Може и да не е това, но преди да се хвърлят средства не е лошо да се провери.
Pages: 1 2