Волво Клуб - България

Full Version: S40 2.0d - шум в предницата при десен завой.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Привет! Имам някакъв странен проблем с колата. При десен завой, независимо дали на скорост или на свободна се чува нещо като стържене. Мислех, че е лагер на колело, но шума не е постоянен. Започва да се чува от 25 км/ч, като е все едно, че имате буза на гумата - нещо мята, ако мога така да се изразя но вибрации няма. Така до около 75км/ч когато "мятането" е вече с голяма честота, шумът се слива и става неразпознаваем. Казвам пак - вибрации няма. Не е от ламарината която пази спирачния диск. Не е и от гуми (нови са, със старите пак го имаше). Клоня към главина, въпреки че съм сменил 3 бр до сега и знам какъв шум издава заминал лагер. Другия заподозрян е висящия лагер на дясната полуоска (сменен преди 40к). Нямам време да отида до МП в момента, това и е причината да се допитам до Вас. Наясно съм и как стоят нещата с форумния боб, но все пак... Smile
За обобщение: прекъснат шум при завой на дясно, чиято амплитуда се увеличава с нарастване на скоростта.
Здравей колега ! Значи бях се сблъскал с този проблем и при мен решението се оказа от абс пръстена на карето , сваляш гумата , сваляш датчика и с едно фенерче светиш вътре и въртиш , следиш за пукнато или направо скъсано а ако няма такива признаци го почистваш обилно с WD и с отверчица или нещо подобно зъб по зъб и пробваш ! Дано и при теб се окаже това ! Ако е скъсан тоя който го дават за волво е около 120 лева. Обаче естествено има заместител 9 лева и досега нямам проблеми . Успех.
M.Matev89 Wrote:Здравей колега ! Значи бях се сблъскал с този проблем и при мен решението се оказа от абс пръстена на карето , сваляш гумата , сваляш датчика и с едно фенерче светиш вътре и въртиш , следиш за пукнато или направо скъсано а ако няма такива признаци го почистваш обилно с WD и с отверчица или нещо подобно зъб по зъб и пробваш ! Дано и при теб се окаже това ! Ако е скъсан тоя който го дават за волво е около 120 лева. Обаче естествено има заместител 9 лева и досега нямам проблеми . Успех.
V50/S40 нямат зъбчата гривна за ABS-a Wink
pliva Wrote:
M.Matev89 Wrote:Здравей колега ! Значи бях се сблъскал с този проблем и при мен решението се оказа от абс пръстена на карето , сваляш гумата , сваляш датчика и с едно фенерче светиш вътре и въртиш , следиш за пукнато или направо скъсано а ако няма такива признаци го почистваш обилно с WD и с отверчица или нещо подобно зъб по зъб и пробваш ! Дано и при теб се окаже това ! Ако е скъсан тоя който го дават за волво е около 120 лева. Обаче естествено има заместител 9 лева и досега нямам проблеми . Успех.
V50/S40 нямат зъбчата гривна за ABS-a Wink
Там е с магнитна гривна.
Ще огледам... Благодаря за насоката.
pliva Wrote:
M.Matev89 Wrote:Здравей колега ! Значи бях се сблъскал с този проблем и при мен решението се оказа от абс пръстена на карето , сваляш гумата , сваляш датчика и с едно фенерче светиш вътре и въртиш , следиш за пукнато или направо скъсано а ако няма такива признаци го почистваш обилно с WD и с отверчица или нещо подобно зъб по зъб и пробваш ! Дано и при теб се окаже това ! Ако е скъсан тоя който го дават за волво е около 120 лева. Обаче естествено има заместител 9 лева и досега нямам проблеми . Успех.
V50/S40 нямат зъбчата гривна за ABS-a Wink
Изказъл съм се неподготвен Smile
Оказа се предна лява лагер главина.
Каква е цената колега?
Има от 70 до 300+. Взех SNR за 182 по препоръка на майстора, били качество.