Волво Клуб - България

Full Version: V40 2.0I - 2.0T
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте! Предполагам всички ме знаят покрай колата и фейсбук средата.
От 2-3 месеца вече правя двигателя ми който е 2.0i към подобие на 2.0т или т4.
Доста неща смених докато направя всичко което трябва..
Оригиналната тръбичка която е зад мотора и влиза в блока за парното пречеше тъй като ползвам колектор от 1.9 Т4 който пасва перфектно.
Сложих тръбичка от Т4 която има допълнителни изходи за охлаждането/Вход/Изход на водата за турбото.
Направихме нова гарнитура за фланеца на турбината към колектора с метален пръстен.
Купих компютър от 2.0Т и имобилайзера .
Наредени са уреди за маслото и налягането на турбината.
Генерацията е преправена на 60ф от колектор до крайно гърне като ще се използва гърне от дизелова кола.
Дюзите които ще ползвам са 275кубика от Митсубиши еклипс.На мястото на оригиналните Topfeed siemens 9125118
Сложена е бензинова помпа от т4.
През следващите дни трябва да купя:
Дебитомер, Турбо пътища от 1.9т4, Маркуч за сервото, Тръба за въздушния филтър на която седи дебитомера, Датчика за температурата който е до маркуча за водата защото моя буксата сочи към тръбата и не може да се монтира.
[attachment=50926]
[attachment=50925]
[attachment=50923]
[attachment=50920]
[attachment=50919]
[attachment=50917]
[attachment=50915]
[attachment=50912]
[attachment=50911]
[attachment=50909]
attachment=0]26638236_1562252670476517_446602899_n.jpg[/attachment]
[attachment=50905]
Същата процедура би ли станала и с 1.6(към Т4 1.9)?

И дали на 1.6 е същото разположение на болтовете за трансмисията като на другите двигатели (5 цилиндровите)?

Мисля да го сложа на друго купе което е със задно, ама да си нямам проблеми с технотест да е по-малък и по-немощен, пък след това като се узакони да го направя "Т4 1.9".
А за трансмисията ми трябва да знам дали ще стане адаптер към трансмисия бмв, има готови, ама за 5 цилиндровите ги пише че са, а от Волво може да са решили да си спестят малко и да сложат различна трансмисия на най-малкия мотор и да не стане адаптера.

Благодаря предварително!
Не знам за какво се захващате с такива предизвикателства колеги?От финансова гледна точка по-добре си продайте колите намерете си едно читаво Т4(макар,че доста трудно се намира такова на изгодна цена) и от там нататък може да мислите всякакви други начинания но според мен след един ремап нищо не ви трябва повече!
Темата ми се струва полезна и би отказала доста хора, които си мислят, че с едно щракване на пръстите от четири цилиндъра ще наизкачат 250 магарета Smile
Да от тази гледна точка найстина е полезна.Само като види човек за колко похарчени пари, преправяния и труд иде реч :o .А пък за 250-теконя е голямо и почти неосъществимо предизвикателство да се изкарат по този начин.Щом се стремят за такива мощности е друго да се започне с 200-та стокови.С една спортна генерация и ремап за 200лв.е напълно достижимо.Както стана и при мен.