Волво Клуб - България

Full Version: проблем с управление на чистачките S40 2003, 1.8 бензин
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,
Имам S40 2003, 122к.с, 1.8 бензин.
Преди време се появи проблем с чистачката на левия фар - блокираше в различни позиции, после изцяло спря.
(Чистачките на фаровете по принцип тръгват само когато се подаде вода с лостчето и се връщат в долна позиция)
Купих използван механизъм и го пробвах - той видимо се мъчеше да тръгне и предположих че и той е повреден.
Отворих купения механизъм - вътре механиката беше ок, но бяха омазани с грес някои медни пластини които подават и прекъсват тока вътре в кутийката.
Почистих го - нямаше ефект пак не можеше да тръгне добре - моторчето прави малко обороти и спира без да е натоварено с механизма.
(не съм отварял самото моторче)
Тогава отворих моя си механизъм - и той беше добре механично, но беше омазан с грес подобно на купения.
За това го затворих без да го почиствам - според мен проблема не беше в греста.
Свързах го и чистачката тръгна, но се появи друг проблем - в цялостното управление на чистачките (и на фаровете и на стъклото)
Сега чистачките на фаровете тръгват когато се подаде вода, но не си продължават цикъла да се върнат в долна позиция.
Чистачките на стъклото не сработват при подаване на вода, не сработват при най-бавния режим (при който трябва да направят един цикъл, да спрат, после пак един цикъл...)

Когато бутна лостчето нагоре за единичен цикъл, чистачките мръдват малко и спират по средата на стъклото. Трябва да задържа лостчето за да се движат. При нормална работа би трябвало да бутна лостчето нагоре - чистачките да направят един цикъл и да се върнат долу.

Чистачките на стъклото в момента сработват при най-бързия и при средния режим на работа, но когато ги спра не се връщат в най-долна позиция.

Опитах да разкача (електрически от конекторите) чистачките на фаровете и проблема с чистачките на стъклото остават същите.

Искам да попитам имали ли сте подобен проблем (особено с чистачките на стъклото) и как сте го решили?
Кои компоненти освен лостчето управляват чистачките?
Можете ли да ме насочите към специалисти които могат да съдействат в случая?

Благодаря предварително!
hotsteel Wrote:Чистачките на стъклото в момента сработват при най-бързия и при средния режим на работа, но когато ги спра не се връщат в най-долна позиция.
Погледна ли релето
baipetko Wrote:
hotsteel Wrote:Чистачките на стъклото в момента сработват при най-бързия и при средния режим на работа, но когато ги спра не се връщат в най-долна позиция.
Погледна ли релето

Не съм - не знам кое е релето и как да стигна до него.
Има ли някъде снимки на мястото?