Волво Клуб - България

Full Version: ЗДРАВЕЙТЕ! започвам с въпросите
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
от скоро качих едно стъпало в ерата на ВОЛВО и ето ме на в 4-та серия!
колата е 460 1.6 с газово монт.в италия .включва се след 2000 оборота.
та ето на първо време какво ме интересува:
1 .след като задължително паля на бензин,значи ли това че е добре и да я гася на бензин?
2.самия преход бенз-газ на място или в движение да става или няма значение?
3. при смяната (на място) нормално ли е за около 10 сек оборотите да играят със 100
4.лампичката на ламбда сондата ,кога свети....и кога не



ами това е за сега.може би въпросите ми ще ви се сторят "новобрански"но ........до сега с троиката се оправях с една отверка и остър слух Laughing
_________________
Have to ride the white horse
от скоро качих едно стъпало в ерата на ВОЛВО и ето ме на в 4-та серия!
колата е 460 1.6 с газово монт.в италия .включва се след 2000 оборота.
та ето на първо време какво ме интересува:
1 .след като задължително паля на бензин,значи ли това че е добре и да я гася на бензин?
2.самия преход бенз-газ на място или в движение да става или няма значение?
3. при смяната (на място) нормално ли е за около 10 сек оборотите да играят със 100
4.лампичката на ламбда сондата ,кога свети....и кога не



ами това е за сега.може би въпросите ми ще ви се сторят "новобрански"но ........до сега с троиката се оправях с една отверка и остър слух Laughing
_________________
Have to ride the white horse
.ако е загрял двигателя...даи на контакт и прещракаи копчето от газ на бензин и отново на газ-така палиш директно на газ

:
1-не гасиш я както си е..при даване на контакт тя автом. минава на бенз
2.самия преход бенз-газ da стaва.когато поне малко загрее
3. /на газ са по високи празните обороти
4./свети докато не натиснеш спирачката след запалване/ ..ако свети и след това ,означава,че има др. проблем




_________________
Have to ride the white horse
.ако е загрял двигателя...даи на контакт и прещракаи копчето от газ на бензин и отново на газ-така палиш директно на газ

:
1-не гасиш я както си е..при даване на контакт тя автом. минава на бенз
2.самия преход бенз-газ da стaва.когато поне малко загрее
3. /на газ са по високи празните обороти
4./свети докато не натиснеш спирачката след запалване/ ..ако свети и след това ,означава,че има др. проблем




_________________
Have to ride the white horse
за 1. на газ гасиш (идеята да палиш на бензин е да се мажат инжекторите по-чето ,понеше газта е суха)
за 2. превключването става на място ,да има време да се стабилизират оборотите по .3
за 3. нормално е да клати оборотите в начлото,въпреки емулатора и т н
за 4. въпреки ,че работи добре колата е проектирана за бензин и компютъра трупа грешки ( на газ спират помпата,инжекторите и ланба сондата отчита други параметри на изгорелите газове) при стартиране компа се чисти автоматично но после пак натрупва грешките
скромно мнение на един алармаджия Smile
за 1. на газ гасиш (идеята да палиш на бензин е да се мажат инжекторите по-чето ,понеше газта е суха)
за 2. превключването става на място ,да има време да се стабилизират оборотите по .3
за 3. нормално е да клати оборотите в начлото,въпреки емулатора и т н
за 4. въпреки ,че работи добре колата е проектирана за бензин и компютъра трупа грешки ( на газ спират помпата,инжекторите и ланба сондата отчита други параметри на изгорелите газове) при стартиране компа се чисти автоматично но после пак натрупва грешките
скромно мнение на един алармаджия Smile

GT1

Zdravko_850 Wrote:за 1. на газ гасиш (идеята да палиш на бензин е да се мажат инжекторите .....
скромно мнение на един алармаджия Smile

... но абсолютно точно! :thumbright:

GT1

Zdravko_850 Wrote:за 1. на газ гасиш (идеята да палиш на бензин е да се мажат инжекторите .....
скромно мнение на един алармаджия Smile

... но абсолютно точно! :thumbright:
Pages: 1 2