Волво Клуб - България

Full Version: Няколко въпроса за xc90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

Преди няколко седмици се сдобих с xc90 и имам няколко въпроса.
- Колата е с 18ки, които нямам особенно желание да "обувам" със зимни гуми. Най-вероятно за зимата ще взема 17ки,та въпроса е дали всеки модел седемнайски на волво стават на xc90.
- Имам проблем с едното ел огледало и задната чистачка. Явно нещо моторчетата не са в ред защото чистачката работи когато си поиска и след "почукване", а огледалото се прибира, но не иска да се отвори само. Имате ли някой който да може да ги оправи или да сменям моторчетата ?
- Колата е на 209000 и до преди 3000км е поддържана само в МП. Всичко е сменяно на време без пропуски, което е едно добро начало,но има няколко неща за правене. При прегледа в МП казаха,че спешено за правене е дросела. Не разбрах какво точно, а и да ми бяха обяснили нямше мн да разбера защото съм босичък в тази сфера. Казаха,че ремонта е около 600лв при тях,така че вероятно не става въпрос за смяна... Къде мога да я закарам да я погледнат и като цяло има ли място където мога да си карам колата за всичко и да си я правя само там без притеснения ?
- За сега скоростите изгл добре, но ще се радвам ако ми дадете няколко съвета относно за какво да се ослушвам ако тръгнат да сдавата багажа.

Благодаря

П.С. Колата е 2008г. 6степенна кутия, 2.4д 185 коня
За джантите първо виж с какви дискове си(колко мм) щото можеш и 16" да сложиш. И не от всяко Волво стават само от ХС90 защото централният отвор е 67.1 мм ако не ме лъже паметта.
Има реклама на сервизи над темите обади се и направи диагностика.
Скоростите ако са обслужвани редовно и ти го правиш също не би трябвало да ти създават проблем.
и аз имам въпрос за джантите ...
от хц70 стават само за хц70 и в70?
хц60 само са хц60?
хц90 само за хц90?
XC60 - 63.4
XC70 и V70 - 63.4 или 65,1 зависи от годината
ХС90 - 65.1 след 2015, 63,4