Волво Клуб - България

Full Version: S40, 1.6i, 2001г. - клатене от тампони на двигател
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Имам досадно клатене на купето от мърдането на двигателя при подаване и отпускане на газта. Естествено е най-силно при по-ниски предавки. Горния, скъпия тампон го смених с оригинален. Долните два също са сменени, но досадата продължава... Доколко виждам и от други теми това май е разпространен проблем. Прави ми впечатление че между горния тампон и стойката му (или конзолата е по-правилно) има голям луфт и от двете страни. Така само се увеличава хода му, напряга се гумата му и накрая резултата е още по-голямо клатене. Стария направо се беше скъсал, явно от това голямо движение. Направо ми е странен и недомислен тоя дизайн...

Какво може да се направи, пропускам ли (аз и сервизите) някой друг тампон?
А може би си втълпяваш Big Grin Съмнявам се звярът с кубатура 1.6м3 да клати купе от 1350 кг. без пасажерите. Именно тампоните отгоре улавят по-голяма част от вибрациите и следва да имат ход и на страни, за да не се късат. Малко по-добре е измислен масления тампон (или антифриз или друга течност нз) на фейсовите х40, но както изглежда ти не си от късметлиите и инженерите са решили твоята да е със стария (подразбирам го по твоите думи). Ако се чудиш за преправяне - невъзможно е. Все пак е среден клас автомобил, няма как да вози идеалка. Превключвай по-плавно и си свиркай Smile
Въобще не си втълпявам, съвсем осезаемо си клати! Колата може и трябва да вози по-добре защото иначе жалко за иначе добрата кола и марка. Много коли съм карал от среден и нисък клас и такова друсане не е било...
Ти пък в движение как разба, че се движи мотора и от него идват поклащанията Big Grin
я дай някой клип и ще говорим, така на изуст според мен е съвсем друга причината за дискомфорта..този "дзвер" има доста малко Nm
Моята клати много когато е на място на празен ход. Тампоните не съм ги гледал как са, но като вдигна капака двигателя не се разхожда и ми изглежда нормално като вибрации, но въпреки това купето се клати сериозно.