Волво Клуб - България

Full Version: Висок разход XC90 2.5T ?!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Привет Колеги,

От около месец съм собственик на модела и като цяло съм доволен, че се спрях на тази марка за SUV. Въпросът сигурно ще ви е втръснал, но бих искал да събера няколко мнения преди да се впусна в приключения с диагностики.

Нормално ли е в градски условия, при каране в рамките на 2-3к оборота да ми дава разход на гориво 25-25л на 100км ? Ако не е, бихте ли ми препоръчали къде да я закарам да и направят качествена диагностика?

Благодаря предварително!
NOZES Wrote:Привет Колеги,

От около месец съм собственик на модела и като цяло съм доволен, че се спрях на тази марка за SUV. Въпросът сигурно ще ви е втръснал, но бих искал да събера няколко мнения преди да се впусна в приключения с диагностики.

Нормално ли е в градски условия, при каране в рамките на 2-3к оборота да ми дава разход на гориво 25-25л на 100км ? Ако не е, бихте ли ми препоръчали къде да я закарам да и направят качествена диагностика?

Благодаря предварително!


За кола с тегло около 2.5 тона с аеродинамика на тухла 4-рка. На всичкото отгоре 4х4... Wink
Моето гори градско около 12-15 - нафта...
Какво градско? 20-22л/100 ми дава V8, без да съм в адският трафик на София.
Колеги, карам я през деня като се старая да избягвам прозорците с голям трафик. Главно по Околовръстното и пак повтарям не вярвам да е нормален такъв разход. Предишната ми кола беше БМВ 2.8 бензин (атмосферка), 6 цилиндъра и на писта ми е давала до 20л... Тук говоря за меко каране - по-скоро галене и пак разхода е 25л+.

Все пак ми е нова и бих искал да я закача да я диагностицират. Бихте ли препоръчали къде ?
И според мен тоя разход не е нормален. Да.. 2200кг е, да мотора малко слабее за купето.. и все пак за карането което описваш, не е нормално. В задръстване сигурно 30+ ли ще дава? За сервиз не мога да препоръчам нищо от опит, но съм срещал доволни коментари за В+3 сервиза. Май имат банер във форума който аз не виждам, може би защото ползвам Chrome.
Определено разхода не би трябвало та е такъв.
Старото ми S80(2.0Т 163hp) гореше около 10-12 градско по посочените маршрути.
XC-то а 2.5Т би трябвало да докарва около 15-17, но чак 25...
iago Wrote:Май имат банер във форума който аз не виждам, може би защото ползвам Chrome.

Не го виждаш защото използваш adblocker към Chrome. Smile
Tisho Wrote:Не го виждаш защото използваш adblocker към Chrome. Smile

Хм.. да, дейсвително адд блокъра прави някакви мизерии. Странното е че disable on that page не помага. Както и да е де.. поне не съм излъгал колегата.. :lol:
iago, Ти си вторият, който ми споменава за B+3. Може би натам ще се запътя. Благодаря.
Аз съм с V8 но S80 25 -27 ми е давала в кучите студове в адския трафик сутрин и вечер в най-големите тапи на "тръгни - спри". В уикенда когато почти няма коли съм правел 15- 17 което си е просто чудничко ...
Извън града е 9 - 12 в зависимост от това колко бързаш ...
Pages: 1 2