Волво Клуб - България

Full Version: Моля за съвет !!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

Искам предварително да благодаря на всички, които ще ми отговорят!
Предстои ми покупка на автомобила от линка по долу:

<!-- m --><a class="postlink" href="https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=262562922&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=40&maxPrice=14000&minFirstRegistrationDate=2010&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=1f32c912-37ff-1523-0ce1-fff64837103f">https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... f64837103f</a><!-- m -->

Днес ще е огледа на колата и четейки в този форум смятам, че има много знаещи и готови да помогнат хора, моля за съвети как да открием подводните камъни, какво е най-важно да гледаме.
Като цяло обявата гласи, че има пълна сервизна история, но това може да се е случило извън сервиз на волво, та всеки един съвет би ми бил от полза, тъй като не съм имал до момента автомобил волво.

Моля модераторите да изтрият темата след днес за да не стои като спам, защото няма да е актуална ;-))
dd77 Wrote:Здравейте,

Искам предварително да благодаря на всички, които ще ми отговорят!
Предстои ми покупка на автомобила от линка по долу:

<!-- m --><a class="postlink" href="https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=262562922&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=40&maxPrice=14000&minFirstRegistrationDate=2010&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=1f32c912-37ff-1523-0ce1-fff64837103f">https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... f64837103f</a><!-- m -->

Днес ще е огледа на колата и четейки в този форум смятам, че има много знаещи и готови да помогнат хора, моля за съвети как да открием подводните камъни, какво е най-важно да гледаме.
Като цяло обявата гласи, че има пълна сервизна история, но това може да се е случило извън сервиз на волво, та всеки един съвет би ми бил от полза, тъй като не съм имал до момента автомобил волво.

Моля модераторите да изтрият темата след днес за да не стои като спам, защото няма да е актуална ;-))


Интересен екземпляр. Това като гледам снимките май е с ръчни скорости, което прави тази кола доста рядко попадение.
Какво да гледате...
Трудно е да се каже, всичко наред. Добре проверете дали всичко по колата работи и после диагностика с VIDA. Ако наистина е с ръчни скорости - проверете за шумове от двумасовия маховик.
Също така добре е да се провери дали 4х4-то работи и дали го има, защото има XC60 които са само с предно предаване, по принцип 2WD модификацията се продава предимно в USA, но има и в европа такива.
При работещ мотор, махнат декоративен капак на мотора се заслушайте дали не се чува отчетливо металическо тракане - това е симтом на бъдеща смяна на хидравлични повдигачи.
Обявата е на немски и почти нищо не разбрах от описанието, така че горното съм го писал по снимка. Smile
Благодаря за отговора !
Колата е ръчка. Продавача каза, че била лимитирана серия наистина. Качихме я за пълна диагностика и швабите казаха, че всичко е наред.
Обслужвана изцяло във волво има сервизна книжка. Така, че ...
Чакам ме я в БГ :-)
Спорна на всички !
dd77 Wrote:Продавача каза, че била лимитирана серия наистина.

Честито и много положителни емоции с новата кола! Без да звучи като заяждане, но продавачите много обичат подобни изказвания. Колата не е лимитирана серия, просто е рядкост ръчната скоростна кутия. По мой спомен лимитирани серии на Волво са модификациите "R" на 8хх серия и донякъде на S60. Другите лимитирани серии бяха Волво ХС90 Ocean Race с произведени 800 бройки, XC60 и ХС70 също имаха VOR серия, но там не съм запознат с количествата. Скоро гледах представянето на Ocean Race и на новото S90 Cross Country.
Здравей Уоуо
продавачите определено обичат такива приказки, затова и не им вярвам Wink
Сега като измине 2300 км. до БГ ще си проличи дали е ок машината.
Благодаря за пожеланията!
Честито Smile
Иначе Polestar-ите също бяха доста лимитирана серия.
Как ще я докарваш до тук?
Благодаря !
На собствен ход колега сега е момента да си покаже магариите :-PPP

Спорна на всички !