Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с шофьорското стъкло на XC90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

От скоро се появи странен проблем - спря да работи втората степен на шофьорското стъкло (тази, която с едно натискане смъква стъклото до долу или го кава до горе). Първата степен, в която стъклото се движи докато държиш копчето работи. Отказа изведнъж, без да е имало някакви други признаци. Интересното е, че горе-долу по същото време започна и да се чува странен шум от вратата като я отварям/затварям - все едно има нещо счупено вътре и се движи. Струва ми се, че няма да се размине без разглобяване на вратата, но все пак да попитам ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и евентуално някакви подсказки за решението му?

Благодаря предварително за всякаква информация!
Здравей колега, преди около 2 седмици имах подобен проблем - на V70 2005. Автоматичното вдигане и сваляне от страната на пасажера просто спря да работи (но не са се чували никакви странни шумове). Оправих го по съвети от forums.swedespeed и youtube :
- ключът на позиция 2
- натиснах бутона за сваляне на стъклото до втората степен (т.е. все едно задействам автоматичното сваляне) и в същото време, докато се движи, извадих бушона (щипката предварително сложена на съответния бушон Smile при мен са отстрани на арамтурното табло от страната на шофьора - Passenger Door Module (PDM) и Drivers Door Module (DDM) ).
- извадих ключа от стартера и изчаках около 30 секунди след което върнах бушона
- ключът - обратно в стартера и отново на позиция 2
- свалих прозореца изцяло до долу като задържах 2-3 секунди бутона натиснат след като стъклото стигна края- докато се чуе леко изщракване
- вдигнах прозореца догоре - отново задържах няколко секунди и готово - втора седмица работи Smile
Инак- от изчетеното в нета разбрах, че и с ВИДА става.
Може би не са нужни чак всичките стъпки по-горе, но при мен така сработи. Дано съм бил полезен
Колега, много благодаря за подробния отговор. Тези дни като имам време ще пробвам процедурата и ще пиша за резултата.
ataknav Wrote:Здравейте,

От скоро се появи странен проблем - спря да работи втората степен на шофьорското стъкло (тази, която с едно натискане смъква стъклото до долу или го кава до горе). Първата степен, в която стъклото се движи докато държиш копчето работи. Отказа изведнъж, без да е имало някакви други признаци. Интересното е, че горе-долу по същото време започна и да се чува странен шум от вратата като я отварям/затварям - все едно има нещо счупено вътре и се движи. Струва ми се, че няма да се размине без разглобяване на вратата, но все пак да попитам ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и евентуално някакви подсказки за решението му?

Благодаря предварително за всякаква информация!


http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic....29&t=19250
Tisho Wrote:
ataknav Wrote:Здравейте,

От скоро се появи странен проблем - спря да работи втората степен на шофьорското стъкло (тази, която с едно натискане смъква стъклото до долу или го кава до горе). Първата степен, в която стъклото се движи докато държиш копчето работи. Отказа изведнъж, без да е имало някакви други признаци. Интересното е, че горе-долу по същото време започна и да се чува странен шум от вратата като я отварям/затварям - все едно има нещо счупено вътре и се движи. Струва ми се, че няма да се размине без разглобяване на вратата, но все пак да попитам ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и евентуално някакви подсказки за решението му?

Благодаря предварително за всякаква информация!


http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic....29&t=19250

Супер полезна тема, много благодаря за линка. При мен как скърцаха предните два прозореца при сваляне/вдигане в горещите дни......не се траеше. Пръсках с WD40, та сега понамаля, но определено ще се стигне до разглобяване на вратите и смяна на тея водачи. Най-вероятно от тях нещо се е потрошило и тропа във вратата.

Благодаря и на двамата колеги за линка. Не знам колко скоро ще имам време за всичките неща, но в момента, в който има напредък по темата, ще пиша какво е станало, за да има завършек.
Да внеса малко новости по темата. Вчера отидох до Ники, основно заради проблема с anti-skid-a и за щастие след като рестартира системата модула на стъклото се оправи. Та този проблем е решен, надявам се повече да не ме тормози. Темата може да се приеме за приключена. Надявам се днес до края на деня да имам поводи за радост и по въпроса с anti-skid-a. Smile