Волво Клуб - България

Full Version: Странни шумове : тракане , стъргане , свистене.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте , изведнъж се появиха няколко странни шумове. xc90 2.5 T AWD 2005 г.
1. При завиване на ляво и на дясно от спряло положение и в движение се чува тракане все едно колата ще се разпадне и шумът е като някой удря по ламарина и много болчета в ламаринена тенекия.
2. При ускорение се чува тракане , хъркане и стържене .
Колата ускорява нормално , не се тресе и не се поклаща - стабилна е . Тракането и хъркането след 90 км изчезват.
3. При подаване на газ без значение от километрите с които се движа се чува звук все едно някой духа в тръба.

Всичко започна когато се наложи да сменя предни накладки , предишният собственик беше сменил само дисковете и аз карах така известно време. След смяната на накладките изминах 1000 км . и изведнъж се появиха тези шумове , Вдигнах колата на крик всичко по супортите и накладките беше стегнато , за всеки случай ги разглобих и пак сглобих - Ефект 0 , след това на свободна започнах да въртя гумите тракането се чува зад двигателя където се задвижва полуоската .

Някой имал ли е подобни проблеми ?
Да почнем със залагането - може би вътрешно каре.
За шума не давам коментар, ама това духане в тръба да не се окаже турбото :roll:
Сам ли си сменя накладките или в сервиз.
Ако е второто доста често напоследък се получава че се оправя едно а започва да се обажда друго ... Wink
поне при мен е така ....
В раздатката е проблема , карданът който излиза от нея има доста сериозен луфт и тракането е от него. В понеделник ще звъня в мото Пфое да ми кажат цена
Клип на луфта в раздатката май няма да е само муфата разбита.[attachment=51603]
Нова раздатка колега... Муфата от скоростната кутия към раздатката ако има износване смени и нея. Много неприятно явление при тези коли. Моето ХС90 2,5Т също беше със заминала такава...
Колега Ханко,

Какво ти отговориха от Мотофое, каква е присъдата ?

Поздрави
В четвъртък имам запазен час , ще пиша като ми съобщят цялата диагноза, иначе нова раздатка струва 3000 лв.
Раздатка - 3050 лв.
Масло раздатка - 80 лв.
Труд - 200 лв.

Раздатката я поръчват от Германия ще пристигне след 1 седмица.

Исках да ми сменят маслото на халдекса и диференциала.

Филтър и масло халдекс - 90 лв.
Масло диференциал - 50 лв.
Труд - 200 лв.