Волво Клуб - България

Full Version: Мнение за волво с40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги, нов съм на форума. До сега карах френски автомобили, но сега вече си търся волво. Спрях се на с40. Конкретно този <!-- m --><a class="postlink" href="https://m.mobile.bg/details/11529570367419296">https://m.mobile.bg/details/11529570367419296</a><!-- m -->
Ако има някои имформация за посочената обява или мнения за двигател 1.6 хди ще съм благодарен!
Здравей колега от четеното от мен във форума мога да кажа,че само проблеми имат колегите с тези френски мотори и аз мислих да взимам с този мотор 1.6 или 2.0 ама се отказах категорично.Моето мнение е отрицателно за тези мотори.Успех в избора!
Благодаря за отговора колега. Ако още някой има информация за въпросния двигател от личен опит, ще съм благодарен ако напише мнението си.
Двигателят е добър, карам и 1.6д и 2.0д.
Стига да го намериш поддържан нямаш проблеми. Френските дизели са много добри.
Намериш ли 2.0д още по-добре.
Ако имаш някакъв конкретен въпрос - питай.
darin velev Wrote:Здравей колега от четеното от мен във форума мога да кажа,че само проблеми имат колегите с тези френски мотори и аз мислих да взимам с този мотор 1.6 или 2.0 ама се отказах категорично.Моето мнение е отрицателно за тези мотори.Успех в избора!
Лично за мен, странно мнение... :roll:
По-скоро поддържам мнението на WINERGY!
Френските дизели за мен са едни от най-добрите. Вграждат ги в маса модели и производители.
Дори BMW започнаха кооперация с Пежо, и им ползват специално дизеловите двигатели...
Специално тази кола, на 116 хил.км., вероятно реални, мисля че няма да имаш проблеми!
Но, както се казва, преди покупка - проверка... Wink
Успех!
Благодаря за отговорите. Конкретно ме интересува този автомобил с дпф филтър ли е и евентуално калви проблеми може да задава, че до момента съм карал бензинови двигатели и тези неща не разбирам много...
Не, специално тази няма DPF. Как да ти го кажа - всякакви проблеми може да създаде все пак взимаш кола на 14г. нямай големи очаквания. Минаваш задължително през сервиз за преглед и диагностика.
По принцип как да знам със сигурност кой автомобил е със дпф? Защото гледах един волво с40 1.6 хди, собственика каза че е премахнал дпф-а..
Евро 3 са без DPF.
Мисля, че 8 цифра на шасито показваше евростандарта.
На нашето също го махнахме, че взе много проблеми да прави.
Ще те посъветвам да избягваш 1.6 hdi 109 има много изписано по чужди форуми за проблема с турбините , който иска може да се поразрови . Този мотор се слага на фокус мазда и пежо ,ситроен .Повечето мотори , поради фабрични недомислици имат проблеми , които водят до заминаване на турбината и след смяната има много хора , които се оплакват че буквално за едни месец хвърля следващата турбина. Дори в нашите форуми има доста такива проблеми , след определен пробег тези мотор се казва да се избягват. Отвори форуми и се поразрови. 2.0 hdi е чудесен според мен. DPF за европа имат повечето след 2005 насам. 1.6 hdi е бил обявен за един от най- екологичните дизели за тези години и е възможно да намериш без dpf , 2.0 hdi със сигурност има.
Pages: 1 2