Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с отключване и заключване V50
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, от няколко дни имам следният проблем, за да заключа или отключа колата ( Volvo V50, 2.0 d 2005г.) трябва да натисна съответното копче на ключа не един път ами три, т.е. на третото натискане отключва или съответно заключва. Пъвроначално реших, че е батерията, смених я, но няма разлика, никога не го е правил този номер до сега, просто изведнъж почна да отключва/заключва при три натискания на съответен бутон на ключа. Иначе си пали с него, отключва и заключва от много далечно разстояние, не изписва никакви грешки, всичко останало си е нормално. Не успях да открия отговор на тази моя дилема тук във форума и в някой други... дали проблемът идва от централното заключване на колата или от ключа? Ще съм ви много благодарен ако споделите мнение и/или евентуално акъл как да отстраня този досаден проблем.
Здравей , като идея мога да ти дам да разгледаш настройките на колата , в които се влиза от централната конзола.

Например на моята направих , ако задържиш бутона по дълго да ти вдига прозорците догоре или да ги сваля всичките . Не знам дали може да е някаква опция в това меню , но не мисля , че ще е проблем да погледнеш , стига да не е на италиански..
Възможно ли е да си се ровичкал в менюто на централната конзола ,след което да се е случил проблема ?
Здравей колега,
И при мен се беше случило абсолютно същото и не успях да намеря решение на проблема, но проблема се реши. Бях оставил колата за 5-6 дена в София и като се върнах вече работеше нормално, Не знам дали е от това или от това, че някой (или някоя) ми удари огледалото и вратата на паркинга, но след това работеше нормално. Не препоръчвам вторият вариант за проба Smile
abdahorn Wrote:Здравей , като идея мога да ти дам да разгледаш настройките на колата , в които се влиза от централната конзола.

Например на моята направих , ако задържиш бутона по дълго да ти вдига прозорците догоре или да ги сваля всичките . Не знам дали може да е някаква опция в това меню , но не мисля , че ще е проблем да погледнеш , стига да не е на италиански..
Възможно ли е да си се ровичкал в менюто на централната конзола ,след което да се е случил проблема ?

Това го направих, но там няма опция за такава настройка с колко натискания на бутон да се отключва/заключва колата. Странното е, че с другият оригинален ключ няма този проблем, с по едно натискане си става всичко, което значи, че поне проблема е в ключът, а не по електрониката или модулът за централно заключване.
За сега не съм намерил решение, ако имам такова ще го споделя, ако някога на някой му се случи да знае поне ...
Надявам се и при мен да се махне досадното проблемче, така както изведнъж се появи от нищото Smile