Волво Клуб - България

Full Version: Не работи добре на бензин
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, имам волво 460 1.6 газ/бенз. От скоро имам проблем при работата на бензин. Много мени оборотите, дори и гасне. Когато я запаля сутрин, при студен двигател пали от втория път. Не ми харесва това та затова почистих дросела, стъпковия мотор и въздоховода към въздушния филтър но няма разлика, дали не е нещо проблем от компютъра. Обаче на газ няма никакъв проблем, работи си перфектно без менене на обороти, няма да глъхне. Ако някой е имал подобен проблем, нека да сподели. Благодаря предварително.
Бензинови дюзи.
Сваляте и носите на почистване в сервиз с хубава машина за почистване. Задължително с подмяна на филтрите - на всички дюзи. Ако след почистването “чистачът” Ви каже, че “не става”, правите още един до два пълни цикъла на почистване и тест.
Ако след 3 цикъла на почистване все още имате недоотпушени дюзи, сменяте същите.

За да се предпазим от този проблем, задължително караме колата само на бензин от време на време - от опит, препоръчвам по 30-50 километра магистрално шофиране (високи обороти и скорост) на всеки два месеца. В студения сезон - всеки месец.
Също така никога не оставяме бензиновия резервоар с по-малко гориво от 1/3.

Поздрави и успех!