Волво Клуб - България

Full Version: XC 90, фаровете
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте, колеги.

Собственик съм на XC 90, 2011.
Като стана сезонно по-къс деня ми прави впечатление, че фаровете не светят много добре. Пробвах регулиране, но не помогна много. Някой има ли опит с подмяна на ксенона или други врътки, с които да подобри видимостта?

Мерси предварително!
1) Да не са пожълтяли и матирани пластмасите на фаровете?
2) Струва ли ти се потока светлина от крушките да розавее/лилавее?
jor Wrote:Здравейте, колеги.

Собственик съм на XC 90, 2011.
Като стана сезонно по-къс деня ми прави впечатление, че фаровете не светят много добре. Пробвах регулиране, но не помогна много. Някой има ли опит с подмяна на ксенона или други врътки, с които да подобри видимостта?

Мерси предварително!

Мерилката на задния мост работи ли?
Ако там има някаква драма или не е калибрирана, фаровете са ниско долу и регулиране на помага.
С какви фарове си? Завиващи или не?

И не на последно място - ксеноновата крушка има навика като остарее да и намаля светлинния поток.

Относно регулирането тип "връткам си едни врътки" от личен опит мога да ви кажа, че след регулиране на стенд резултата определено е много по добър от регулиране тип "дай да вдигнем малко фара".
Tisho Wrote:
jor Wrote:Здравейте, колеги.

Собственик съм на XC 90, 2011.
Като стана сезонно по-къс деня ми прави впечатление, че фаровете не светят много добре. Пробвах регулиране, но не помогна много. Някой има ли опит с подмяна на ксенона или други врътки, с които да подобри видимостта?

Мерси предварително!

Мерилката на задния мост работи ли?
Ако там има някаква драма или не е калибрирана, фаровете са ниско долу и регулиране на помага.
С какви фарове си? Завиващи или не?

И не на последно място - ксеноновата крушка има навика като остарее да и намаля светлинния поток.

Относно регулирането тип "връткам си едни врътки" от личен опит мога да ви кажа, че след регулиране на стенд резултата определено е много по добър от регулиране тип "дай да вдигнем малко фара".

Ако си с адаптивните ксенони (D1S), просто трябва да смениш крушките, Филипсите, които се монтират фабрично и се продават и във Фото Мое, са слаби. Дори и като нови. Аз сложих Osram - NIGHT BREAKER Unlimited и буквално прогледнах, фаровете светят поне два пъти по-ярко.
Не са пожълтели фаровете и няма отенъци...

Фаровете май се водят завиващи или поне имам такова копче вътре, но ефекта от завиването не ми е съвсем ясен, на място няма ефект. Ще съм благодарен ако някой обясни.
Другото нещо, което ми прави впечатление е, че на другата ми кола (малко по-младо бмв), като се включат фаровете и "мърдат" нагоре-надолу, мисля че всички ксенони са така. Та си мислех дали на Волвото не е някакъв псевдо ксенон... дали не могат да се сложат по-качествени крушки. Иначе ще го закарам на стенд за настройка, но и мерилката не знам как да я проверя дали работи.
Някой може ли да препоръча електричар, който може да прегледа колата?

ЕДИТ: Мерси, Carburettor. Ще ги проверя.
И на Волво мърдат, но преди това колата си проверява дали не е под наклон и се мърдат само ако се налага корекция.
Ако във фара имаш лупа значи са завиващи(само при движение) и копчето свети зелено(мисля че така е по подразбиране).
За мерилката - заставаш срещу някоя стена викаш двама над 100, палиш фаровете качват се в багажника бабанките и трябва да мръднат фаровете.
Странно че при контакт не се движат, моите са без лупи и го правят.
rudizl Wrote:Странно че при контакт не се движат, моите са без лупи и го правят.

Абе, аз това го бях чел някъде на друго място из форума, ама и моите на се мърдат като запаля. А иначе когато мина на дълги - светкат дългите, но виждам че и късите се повдигат на горе в същия момент. И при изклюпвсне на дългите-късите пак си се връщат надолу. Моето е 2005 без лупи, с ксенон.
julianov83 Wrote:
rudizl Wrote:Странно че при контакт не се движат, моите са без лупи и го правят.

Абе, аз това го бях чел някъде на друго място из форума, ама и моите на се мърдат като запаля. А иначе когато мина на дълги - светкат дългите, но виждам че и късите се повдигат на горе в същия момент. И при изклюпвсне на дългите-късите пак си се връщат надолу. Моето е 2005 без лупи, с ксенон.

Това са си. При дълги вдига и рефлектора за късите. Тези фарове светят много добре, стига да са настроени правилно.
Tisho Wrote:
julianov83 Wrote:
rudizl Wrote:Странно че при контакт не се движат, моите са без лупи и го правят.

Абе, аз това го бях чел някъде на друго място из форума, ама и моите на се мърдат като запаля. А иначе когато мина на дълги - светкат дългите, но виждам че и късите се повдигат на горе в същия момент. И при изклюпвсне на дългите-късите пак си се връщат надолу. Моето е 2005 без лупи, с ксенон.

Това са си. При дълги вдига и рефлектора за късите. Тези фарове светят много добре, стига да са настроени правилно.

Ааха, добре. Благодаря - поне за това да съм спокоен, че ми е наред. Понеже някъде четох , че като е с нивомат трябвало да се мърдат нагоре-надолу като подам контакт. А моята нали е 7 местна и би трябвало да е такава. А иначе са ми възнисичко фаровете. Ще пробвам да ги врътна малко от винтчетата, дето са за настройка. Ама май имаше някаква особеност и там - трябвало да извадя някакво реле или бушон, та да си останат така или бъркам...четох го някъде из темите.
Pages: 1 2 3