Волво Клуб - България

Full Version: Проблем помпите за миене на стъклата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
В40 1999г.TDI 1.9  Помпите за миене на стъклата не работят ,  може ли някой, да ми даде схема за да потърся, защо до тях не идва напрежение . Моторчетата са проверени и са изправни ,но не се задействат. Не знам и на кои предпазители са . Отказа ми първо предното ,а след това и задното  .Ще бъда благодарен  за една схема за да се ориентирам.
И при мен се наблюдава проблем с пръскането за задното стъкло. Моторчето се включва, теч липсва под колата а не пръска.
V40 TD 1,8, 2001-ва
При мен не се включва моторчето няма и напрежение.
[attachment=52362][attachment=52362][attachment=52362][attachment=52362]
(04-09-2019, 06:46 AM)ceci621 Wrote: [ -> ]При мен не се включва моторчето няма и напрежение.

Здравей колега , предпазителите в купето /под волана в ляво/ F 10 -задна чистачка и помпа-10 ампера
 F14- предно стъкло и помпа 20 ампера .Дано мога да кача и схема .Успех
Нещо не е излязла пълната картинка ,ето пак...

Ако съдя по схемата ,при изгаряне на предпазител няма да ти работят и чистачките ,по-скоро ме съмнява електронния блок/ под номер 138 на схемата/,може да има прецакани връзки в куплонга или вътре по пистите .
Благодаря на mcmvolvo за хубавата схема. Надявам се да ми сварши идеална работа .