Волво Клуб - България

Full Version: Чип тунинг на С40 1.9Д
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Значи запалих се аз напоследък по ебей и ровя от доста време си набелязвам разни простотийки които някой ден като отделя повечко пари ще поръчам, и така реших да се се свържа с един дето продава чип тунинг като за мойто за 99 Евро + някви транспортни разходи около 10Евро още мога да го взема, продавача ми даде следната таблица кое с колко ще се промени, прати ми и схема как се инсталира чудото ама аз нщо немога да схвана, та мисълта ми е дали да си взема такова нещо и ако някой може да ми разшифрова как се инсталира?

следват таблицата и инсталацията, както и картинка на чудото.
За съжаление, твоя мадел го прескочих без да искам (което значи че не съм се ровил из него), но това което знам, е че горивната помпата е електронна. Черните кабели са от твоята инсталация и по начина които са подредени явно са по ред на цилиндрите (което не значи че отиват на дюзите, по вероятно е да са на помпата в такъв ред) и схемата показва кои цвят кабел от чипа към кои цилиндър се връзва, другия кабел с буксата (вижда ми се двойка) е за захранването. Горе в ляво са ти препоръчани даже типа клеми с коино се връзват кабелите, много са удобни защото можеш да ги сложиш и свалиш когато си поискаш въоръжен само с отверка и клещи. Тук този тип чипове са доста разпространени и май не съм чул оплаквания(а при теб със сигурност са по истински), хубавото им е че не се бърка в компютъра на колата и ако нещо не ти хареса можеш съвсем спокоино да го махнеш без никакви последствия. За всеки случай искай допълнително разяснение на схемата, мисля че няма да ти откажат.
Ако прежалиш 110 евро, пиши какви са ти отзивите.
колега не забравяй да постнеш резултати че сме с еднакви мотори Smile. И аз сам навит на тунинг
колега не забравяй да постнеш резултати че сме с еднакви мотори Smile. И аз сам навит на тунинг
само да не се окаже един резистор на датчика за температура на въздуха Smile в ебей има и нечестни търговци
само да не се окаже един резистор на датчика за температура на въздуха Smile в ебей има и нечестни търговци
Аз го купих но не мога да го инсталирам. Къде се намире ECU-то? Освен това тия 4 жици незнам къде да ги вържа. По мотора в ECU-то към жиците със същия цвят ли или къде. Надявам се да работи добре.

Има и потенциометър за допълнително вдигане на мощността Smile

Помагайте
Аз го купих но не мога да го инсталирам. Къде се намире ECU-то? Освен това тия 4 жици незнам къде да ги вържа. По мотора в ECU-то към жиците със същия цвят ли или къде. Надявам се да работи добре.

Има и потенциометър за допълнително вдигане на мощността Smile

Помагайте
най-добре е да отнесеш тези въпроси до продавачите, те трябва да ти обяснят , щом не са го написали като хората.
най-добре е да отнесеш тези въпроси до продавачите, те трябва да ти обяснят , щом не са го написали като хората.
Pages: 1 2