Волво Клуб - България

Full Version: ХС90 тресе при подаване на газ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,моля за малко помощ с моето ХЦ90 2.9Т. От скоро започна при подаване на газ да тресе. Потегля,ускорява и като стигне до към 80км/ч започва яко тресене и на 4та и на 3та съм го пробвал все същото. Като отпусн газта спира тресенето.Гумите с нови и балансиране. По принцип често ми изписва грешка P0306 което е грешка в запалване на 6ти цилиндър но едва ли е от него,там ще се търси решение също. И на светофар забелязвам че когато съм на D и отпусна спирачката се усеща лейо тресене също но в момента в който подам газ и се оправя. Не съм много компетентен за това ще помоля ако може да ме насочите към някой в област Ямбол ако знаете
Полуоска или висящ лагер на кардана.
Пишеш нови гуми, след като смени гумите ли започна, имах същия проблем с кола преди години балансирам джанти и гуми и все тресе, накрая се оказа от гумите. Пробвай да сложиш други гуми
Гумите са сменени зимни миналата година, минала е около 2-3 хиляди километра, лятото не е карана колата почти, може би 200-300км, понеже вече не я ползвам често за това изключвам гумите като вариант
Щом тресе само при ускоряване - гумите не са фактор. Аз съм го имал същият проблем и той е във вътрешното каре със сигурност. Колкото по-рано се смени е по-добре за да не се разбива ходовата част.
А вътрешни карета продават ли се само като резервна част или цяла полуоска трябва
(10-12-2019, 02:53 PM)Acho97 Wrote: [ -> ]А вътрешни карета продават ли се само като резервна част или цяла полуоска трябва

Май не. Но си провери и кардана.
Има фирми които правят(поправят) карета.
Благодаря колега ще проверявам и двете.. А относно това като съм на светофар което описах в началото и за грешката P0306 а от днес и P0300 на къде ще ме ориентираш. Забелязах че на място оборотите сякаш се менят, светлината по таблото премигва леко а обортомера сякаш не помръдва от около 700-800 оборота
Това 2.9Т би трябвало да е Т6?
Мда 2.9Т Т6 2003г