Волво Клуб - България

Full Version: Странно бучене на 2000 оборота на волво s60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,ето какъв проблем ми се появи автомобила е волво s60 бензин,140 k.c,ръчна скоростна кутия та по същество по време на движение след като почна да подавам газ и автомобила достигне точно 2000 оборота започва едно Бучене независимо на коя съм скорост,след като мине тези 2000 оборота Бученето изчезва съответно и като падне под 2000 оборота пак изчезва!!!!
Здравей, колата влиза в резонанс. Това би могло да е от небалансирани гуми или от попаднала кал от вътрешната страна на джантите. Може проблема да е и другаде, но от гумите и джантите трябва да започнеш. Успех при решаване на проблема!
благодаря на колегата за отговора,но проблема не е от гумите.Струва ми се че този резонанс както твърди колегата идва или от преде или някъде под колата
при положение, че "бученето" идва точно при 2000 оборота независимо от това на коя предавака си ме навежда на мисълта, че не може да е от гумите...

Sent using Tapatalk
да де,но под 2000 и над 2000 го няма това бучене а ме навежда на мисълта,че ако е от гумите ще го прави и на по високи и на по ниски обороти и така
да - при 2000 оборота на различни предавки гумите се въртят с различна скорост и затова не може да е от тях. При мен също имаше лек резонанс точно около 2000 и след като смених двете меки връзки, които освен че бяха различни едната се беше поръзпърдяла нещата заспаха...

Sent using Tapatalk
Тръби, гърнета, катализатор и връзките между тях си прегледай.
колега благодаря ти за отговора до момента не се бях занимавал с проблема,но бих желал да ми споделиш къде по точно се намират тези меки връзки
Меките връзки са обикновено след колектора.