Волво Клуб - България

Full Version: Моля за съдействие Volvo xc90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги карам xc90  и се оказа че awd системата не работи като влязох под колата и карданния вал се върти на ръка нормално ли е това.моля за съвети и насоки за отстраняване на проблема.
(09-30-2020, 01:52 PM)Ivailo1708 Wrote: [ -> ]Здравейте колеги карам xc90  и се оказа че awd системата не работи като влязох под колата и карданния вал се върти на ръка нормално ли е това.моля за съвети и насоки за отстраняване на проблема.

Коя година е колата?
Вероятно трябва да смениш това: 
https://www.fcpeuro.com/products/volvo-a...t-30787988
Но може и да не е само там проблема.
2006г е колега
Тук трябва да търсиш проблема.
https://www.youtube.com/watch?v=57ktf6TDjL8
Мне, проблема е в муфата, тоя клип е напълно безполезен, честно казано, тука има хиляда други разбити неща, при такъв луфт освен липса на 4х4 ще има и виене и тракане и какво ли още не.

Най-вероятно, ако продължаваш да караш така, шлиците на раздатката ще бъдат поизядени и ще трябва освен муфа да търсиш и раздатка.
Колега, минах през този филм преди 8-9 месеца. Ако имаш късмет, ще минеш само с мифа и около 4-500 лв. за ремонт (муфата мисля, че беше 360 лв. в Мото Пфое). Ако са заминали и шлиците, нещата стават малко по-сериозни. От това, през което минах, само мога да ти кажа, стигне ли се до раздатка, не си прави труда да търсиш втора ръка, а рециклирай твоята. Успех и дано е малкия дявол!
Благодаря колеги
Възможно ли е муфата да си е заминала след неправилно минаване на ГТП? Аз съм правил муфа подозрително скоро след технически преглед "със специална програма за 4х4" Big Grin (XC90)

Точно тема за черен/бял списък на ГТП-та търся по принцип, ама нищо излиза от търсачката. Ако имате предложения за читав сервиз за 4х4 технически прегледи - моля споределете.
(12-10-2020, 12:41 PM)user10 Wrote: [ -> ]ГТП със "специална програма за 4х4"
Колега какви са тези "специални програми за 4х4 при ГТП" дето скапват муфите и какво и къде ти направиха в детайли ?!?
И аз съм с XC90, но последния път лятото си минах като нормална кола без никакви допълнителни извращения...
(12-13-2020, 12:09 PM)ivobivo Wrote: [ -> ]
(12-10-2020, 12:41 PM)user10 Wrote: [ -> ]ГТП със "специална програма за 4х4"
Колега какви са тези "специални програми за 4х4 при ГТП" дето скапват муфите и какво и къде ти направиха в детайли ?!?
И аз съм с XC90, но последния път лятото си минах като нормална кола без никакви допълнителни извращения...

Иво, колегата най вероятно визира някое ГТП дето не е включило на режим 4х4 и са му прецакали нещата.
Режима е че при 4х4 валовете се въртят в различни посоки.
Pages: 1 2