Волво Клуб - България

Full Version: Студен старт S40 1.6i
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте и за много години! След 9 годишно безпроблемно шофиране, дойде един проблем.След смяна на горивен регулатор (този на рейката) и бензинова помпа с оригинална от 1.8 мотор, се появи следния проблем - 2 седмици колата палеше от 1/4 оборот без значение от времето навън, дали ще е +5 или -10 все тая...докато една сутрин просто реши, че ще запали, ще заработи сякаш на 2-3 цилиндъра, след 5 секунди сякаш идва Всевишния Big Grin оборотите се вдигат на 1200 и после целия ден всички паления са от 1/4 оборот...но студените стартове вече стават от 2-3-4 път, после всичко е окей отново.Колата върви, ускорява окей, свещите са на около 35000 км, горивния филтър на 4000 км.Някой имал ли е такъв проблем, и накъде да се ориентирам ? Поздрави!
Здравей колега.
За много години -да сме живи и здрави.
Вероятно свещите не дават искра, когато са студени.Ако си и на газ, мисля, че  този пробег им е доста.
(01-02-2021, 07:10 PM)petarslavev Wrote: [ -> ]Здравей колега.
За много години -да сме живи и здрави.
Вероятно свещите не дават искра, когато са студени.Ако си и на газ, мисля, че  този пробег им е доста.
 Още в понеделник съм в Мото-Пфое за свещи.Имат ги налични, 56 лв. е комплекта, ако на някой му е от полза Smile И ще споделя резултати...ако някой има идея още какво да проверя, да пише,
ще ми е от полза Smile
Колата вече е със нови свещи, и тази сутрин пак заработи на 2-3 цилиндъра и след 5-6 секунди се оправи Sad  сагата продължава.Някой ако има идея, да сподели, аз се изчерпах...
Колата върви перфектно, през деня пали от оборот...не знам вече.
Пробвай със смяна на бобини.
Виж на диагностиката каква е динамиката на оборотите на стартера при първи и следващи ( успешни ) стартове.

Проблеми с износване ротора на стартера имат подобни характеристики.