Волво Клуб - България

Full Version: Ъпгрейд на рефлекторни фарове с LED - X70 P2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, 

Дали може да споделите мнения за това как читаво може да се ъпгрейднат халогените на моя камион XC70 2006. Понякога извънградско ми е доста некомфортно на къси, имам усещането че светят толкова слабо и късо, че нямам достатъчно време за реакция. Рефлекторите са в доста добро състояние, а пластмасата не е пожълтяла или матирала.

Интересувам се от вариант за LED H7, който разбира се да дава добра осветеност с добре отсечен лъч, който да не заслепява насрещното движение. Ненавиждам "селски" тунинги на фарове, които някои си е направил да си свети, а другите да му мислят.

Имате ли опит със сполучливи подобни ъпгрейди?
По голям ще е проблема с охлаждането на светодиодите, при високи температури имат навика да деградират. Ако редовно прегряват бързо ще си променят светенето към много по слабо от халогенната лампа.
Относно охлаждането - бих си купил и Осрам с вентилатори, или Narva, въпроса ми е наистиан най-вече да може да се регулира добре в рефлекторния фар, за да свети добре и за мен, и за насрещния трафик
Аз на халогените сложих лупи, светят една идея по-добре. Светлинния сноп е отрязан макар че имат и пластина(не я ползвам) за дълги.
[attachment=53564]
[attachment=53565]
[attachment=53566]
[attachment=53567]
Това се получи.
(01-14-2021, 05:58 PM)zorba Wrote: [ -> ]Аз на халогените сложих лупи, светят една идея по-добре. Светлинния сноп е отрязан макар че имат и пластина(не я ползвам) за дълги.




Това се получи.

Халоген не е ли вид крушка ?
Вие ми се струва имате предид фаровете за мъгла, а колегата има предвид самата крушка във фара.
(01-22-2021, 09:22 AM)Denev Wrote: [ -> ]
(01-14-2021, 05:58 PM)zorba Wrote: [ -> ]Аз на халогените сложих лупи, светят една идея по-добре. Светлинния сноп е отрязан макар че имат и пластина(не я ползвам) за дълги.




Това се получи.

Халоген не е ли вид крушка ?
Вие ми се струва имате предид фаровете за мъгла, а колегата има предвид самата крушка във фара.

Прав си колега.
Но съм виждал лупи(даже втора лупа) и на основният фар. 
CL Workshox  тези видях че са правили фарове на ХС90 от без лупа с такива с лупа
В един друг форум https://www.swedespeed.com/threads/quad-...st-3290410