Волво Клуб - България

Full Version: Лампа на таблото?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Извинявам се за неясното заглавие.
Сутринта ми светна лампата с удивителната и двете накладки отстрани. ( ! )
В книгата в колата пише на Италянски и нищо не разбрах, в упътването на Английски няма нищо писано за нея или поне не намерих. Предполагам тя сигнализира за неизправност по спирачната система?
Имах спирачки и след около 20-30 мин каране из София, изгасна.
Според Вас от студа ли е спекло някъде?
Извинявам се за неясното заглавие.
Сутринта ми светна лампата с удивителната и двете накладки отстрани. ( ! )
В книгата в колата пише на Италянски и нищо не разбрах, в упътването на Английски няма нищо писано за нея или поне не намерих. Предполагам тя сигнализира за неизправност по спирачната система?
Имах спирачки и след около 20-30 мин каране из София, изгасна.
Според Вас от студа ли е спекло някъде?
Или нещо течността спирачната или просто е време да си сменяш накладките....
Или нещо течността спирачната или просто е време да си сменяш накладките....
По ръководството от VOLVO:
BRAKE
Brake failure warning light
If the light comes on while driving or braking, stop immediately, open the hood and check the
brake fluid level in the reservoir.

Светкането на тази лампа означава, че нивото на спирачна течност в резервоарчето е под минимума.
Причините за това са обикновено две:
- загуба на спирачна течност вследствие на теч;
- износени спирачни накладки, което е показател, че трябва да се сменят.
(май повтарям Тони, ама не толкова кратко и ясно) Smile
По ръководството от VOLVO:
BRAKE
Brake failure warning light
If the light comes on while driving or braking, stop immediately, open the hood and check the
brake fluid level in the reservoir.

Светкането на тази лампа означава, че нивото на спирачна течност в резервоарчето е под минимума.
Причините за това са обикновено две:
- загуба на спирачна течност вследствие на теч;
- износени спирачни накладки, което е показател, че трябва да се сменят.
(май повтарям Тони, ама не толкова кратко и ясно) Smile
Роко, цитирал си академично /в оригинал и в превод/ основния източник на производителя, а Тони се е произнесъл като квартален, сервизен майстор-хъшлак от махала "Кършака".

Темата е еднакво не-ясна .... :lol:

"Лампа на таблото"

А сега ми обяснете за... "лампата под таблото" ...

/ПЕРФЕКТНО!/ Big Grin
Роко, цитирал си академично /в оригинал и в превод/ основния източник на производителя, а Тони се е произнесъл като квартален, сервизен майстор-хъшлак от махала "Кършака".

Темата е еднакво не-ясна .... :lol:

"Лампа на таблото"

А сега ми обяснете за... "лампата под таблото" ...

/ПЕРФЕКТНО!/ Big Grin
BOYCH Wrote:Роко, цитирал си академично /в оригинал и в превод/ основния източник на производителя, а Тони се е произнесъл като квартален, сервизен майстор-хъшлак от махала "Кършака".

Темата е еднакво не-ясна .... :lol:

"Лампа на таблото"

А сега ми обяснете за... "лампата под таблото" ...

/ПЕРФЕКТНО!/ Big Grin
Благодаря ти за поредния духовид отговор, мисля съм се извинил за неправилно формулираното заглавие и сутринта даже си мислех, как няма да пропуснеш да отбележиш нещо духовито по въпроса. По принцип ми е приятно да чета постовете ти, внасят разнообразие в четящите. Но не мога да разбера едно - какъв е смисъла на написаното от теб, освен остроумие? Както и да е.
Благодаря на колегите над теб за описанието. спирачната течност си е наред, накладките са нови, колата спира, попитах дали може нещо да е замръзнало. А и по принцип нямам сигнализация за износени накладки.
Благодаря и лек ден
BOYCH Wrote:Роко, цитирал си академично /в оригинал и в превод/ основния източник на производителя, а Тони се е произнесъл като квартален, сервизен майстор-хъшлак от махала "Кършака".

Темата е еднакво не-ясна .... :lol:

"Лампа на таблото"

А сега ми обяснете за... "лампата под таблото" ...

/ПЕРФЕКТНО!/ Big Grin
Благодаря ти за поредния духовид отговор, мисля съм се извинил за неправилно формулираното заглавие и сутринта даже си мислех, как няма да пропуснеш да отбележиш нещо духовито по въпроса. По принцип ми е приятно да чета постовете ти, внасят разнообразие в четящите. Но не мога да разбера едно - какъв е смисъла на написаното от теб, освен остроумие? Както и да е.
Благодаря на колегите над теб за описанието. спирачната течност си е наред, накладките са нови, колата спира, попитах дали може нещо да е замръзнало. А и по принцип нямам сигнализация за износени накладки.
Благодаря и лек ден
Pages: 1 2 3 4 5