Волво Клуб - България

Full Version: Ремонт на разпределителите за вода на чистачките
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Пробвах преди с такова телче даже един колега опита, но никакъв ефект Sad имам чувстовото че вътре има гипс Smile то гипс да беше щеше да се махне Smile имате ли идея как да го отпуша това чудо :roll:
Пробвах преди с такова телче даже един колега опита, но никакъв ефект Sad имам чувстовото че вътре има гипс Smile то гипс да беше щеше да се махне Smile имате ли идея как да го отпуша това чудо :roll:
Да, като отидеш в МПФ и си поръчаш ново ... мисля че около 9 лв. струваше /ако не се лъжа/, но кофталъка е че обикновено ги няма и поръчваш и чакаш ...

Скоро да са ти правили поправка на колата /и да са търкали боята или китосвали някъде по нея/ ... това ще да се е набило и е гипса за който говориш.
Сменяй!
Почистването е за леко запушване с кал или ... от водата утайки.
Аз случайно набарах веднъж имаше и покрай някакви други покупки си взех /но имаше само 1 бр., някой се беше отказал ..., защото си го отпушил/ ...

... И не муши с бургията на спаркито /Елтоса.../ ... :twisted: Майтапченце, Спарк!
Успех!
Да, като отидеш в МПФ и си поръчаш ново ... мисля че около 9 лв. струваше /ако не се лъжа/, но кофталъка е че обикновено ги няма и поръчваш и чакаш ...

Скоро да са ти правили поправка на колата /и да са търкали боята или китосвали някъде по нея/ ... това ще да се е набило и е гипса за който говориш.
Сменяй!
Почистването е за леко запушване с кал или ... от водата утайки.
Аз случайно набарах веднъж имаше и покрай някакви други покупки си взех /но имаше само 1 бр., някой се беше отказал ..., защото си го отпушил/ ...

... И не муши с бургията на спаркито /Елтоса.../ ... :twisted: Майтапченце, Спарк!
Успех!
Здравей колега,
Имам проблем с почистването на стъклата на Волво S40. Като надигнах тапицерията на капака се оказа, че тройника е без долното капаче и нищо друго нямаше. Явно са изпадали разните му там съставки. Нямам представа какво е имало вътре в тройничето разделящо струята за пръскалките. Би ли ми обяснил какво мога да направя в случая или да търся ново такова.
Поздрави от Митко Петров.


Efri 740 Wrote:Понеже напрекъснато някой се оплаква че това нещо или му протича (най често) или му е запушено или нещо друго. Решава да си купи ново.
Струват от 6 до 11лв - и изглеждат като оригинални. Всякакви модели има ги в магазините за аксесоари.
Пример: София, Горубляне, ул. Самоковско шосе - малките номера!

За тези който могат да се справят сами, ето какво е нужно
1.-Макетен нож - за отваряне на капачето
2.-Гума от платно (в случая е от газово у-ние) с дебелина поне 2 десети и да е гумирано добре от едната страна.
3.-Замба 6мил. и 5 десети (размера пасва идеално)
4.-Чук и равна дървена подложка (дъската за хляб)

Демонтаж
Сваля се разпределителя от маркучите с въртеливо движение по оста и разделяне(от колата)
С макетния нож се отстранява капачето (капачето е на клипс)
ВНИМАТЕЛНО СЕ ОТСТРАНЯВА КАПАЧЕТО, тъй като пружината може да изскочи, както и пластмасата и да се изгубят. Пружина може от химикал да се вземе но е твърда и трябва по къса да се сложи - според натиска.
Разделят се частите (в случая трябва да имате 4бр. елементи)
С замбата се изрязва идеален кръг от гумата който се поставя с по гумената част от към капачето с отвора!
Чашката и пружината натиска гумичката която е поставена на място.
Сглобяват се частите по реда на отваряне.

При това положение не трябва да има теч и системата да е изправна.

ВНИМАНИЕ
Ако все пак след ремонта има теч през дупката, да се разтегне пружината - малко повече!
Пружината да има равна повърхност от към гумичката!
Да се почистят добре всички детайли от механично присъствие!

п.п.гумата да е издръжлива на химикали и топлина
Здравей колега,
Имам проблем с почистването на стъклата на Волво S40. Като надигнах тапицерията на капака се оказа, че тройника е без долното капаче и нищо друго нямаше. Явно са изпадали разните му там съставки. Нямам представа какво е имало вътре в тройничето разделящо струята за пръскалките. Би ли ми обяснил какво мога да направя в случая или да търся ново такова.
Поздрави от Митко Петров.


Efri 740 Wrote:Понеже напрекъснато някой се оплаква че това нещо или му протича (най често) или му е запушено или нещо друго. Решава да си купи ново.
Струват от 6 до 11лв - и изглеждат като оригинални. Всякакви модели има ги в магазините за аксесоари.
Пример: София, Горубляне, ул. Самоковско шосе - малките номера!

За тези който могат да се справят сами, ето какво е нужно
1.-Макетен нож - за отваряне на капачето
2.-Гума от платно (в случая е от газово у-ние) с дебелина поне 2 десети и да е гумирано добре от едната страна.
3.-Замба 6мил. и 5 десети (размера пасва идеално)
4.-Чук и равна дървена подложка (дъската за хляб)

Демонтаж
Сваля се разпределителя от маркучите с въртеливо движение по оста и разделяне(от колата)
С макетния нож се отстранява капачето (капачето е на клипс)
ВНИМАТЕЛНО СЕ ОТСТРАНЯВА КАПАЧЕТО, тъй като пружината може да изскочи, както и пластмасата и да се изгубят. Пружина може от химикал да се вземе но е твърда и трябва по къса да се сложи - според натиска.
Разделят се частите (в случая трябва да имате 4бр. елементи)
С замбата се изрязва идеален кръг от гумата който се поставя с по гумената част от към капачето с отвора!
Чашката и пружината натиска гумичката която е поставена на място.
Сглобяват се частите по реда на отваряне.

При това положение не трябва да има теч и системата да е изправна.

ВНИМАНИЕ
Ако все пак след ремонта има теч през дупката, да се разтегне пружината - малко повече!
Пружината да има равна повърхност от към гумичката!
Да се почистят добре всички детайли от механично присъствие!

п.п.гумата да е издръжлива на химикали и топлина
иди си купи от МП, май беше евтино.
иди си купи от МП, май беше евтино.
Що всички ги пращате при МП!!!?
И на други места има части.
Разпределители всякакви има в Горубляне - Самоковско шосе - малките номера.

Колега mitko_petrov,
щом е изтърбушено, замени го с ново - най добре.
От 6 до 12лв са хубавите като оригиналните. Адрес точен незнам.
Където има авто аксесоари - трябва да има.
Със сигурно в Горубляне съм виждал.

Дано Калата не влезе там че ще иска да го изкупи магазина Big Grin
Що всички ги пращате при МП!!!?
И на други места има части.
Разпределители всякакви има в Горубляне - Самоковско шосе - малките номера.

Колега mitko_petrov,
щом е изтърбушено, замени го с ново - най добре.
От 6 до 12лв са хубавите като оригиналните. Адрес точен незнам.
Където има авто аксесоари - трябва да има.
Със сигурно в Горубляне съм виждал.

Дано Калата не влезе там че ще иска да го изкупи магазина Big Grin
Pages: 1 2 3