Волво Клуб - България

Full Version: Разход на гориво
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
В града на първото засичане се оказва, че харчи 8 на 100. Обикновен дизел от Шел. Става въпрос за Софийско градско. Моделът е с директно впръскване. По принцип не съм от икономичните шофери.

ТУК е дадено, че този модел харчи 7.4 градско нафта. За сравнение Каризмата и другите автомобили с тези габарити харчат 7.9-11 градско дизел.

Kalchev_Vn, виждам че си от Варна. През юли и август количката няма да ти дава разход 7/100 градско. През април- може.Smile
В града на първото засичане се оказва, че харчи 8 на 100. Обикновен дизел от Шел. Става въпрос за Софийско градско. Моделът е с директно впръскване. По принцип не съм от икономичните шофери.

ТУК е дадено, че този модел харчи 7.4 градско нафта. За сравнение Каризмата и другите автомобили с тези габарити харчат 7.9-11 градско дизел.

Kalchev_Vn, виждам че си от Варна. През юли и август количката няма да ти дава разход 7/100 градско. През април- може.Smile
До някъде си прав McQueen защото тогава става ужасно натоварено в града. Но аз гледам да избягвам пиковите часове и все пак ще гори повече. Честно казано се замислям за едно колело... Smile
До някъде си прав McQueen защото тогава става ужасно натоварено в града. Но аз гледам да избягвам пиковите часове и все пак ще гори повече. Честно казано се замислям за едно колело... Smile
градско 6,6-8 според това как я настъпвам. Извънградско 5-7 според товара, скоростта и включените консуматори.
градско 6,6-8 според това как я настъпвам. Извънградско 5-7 според товара, скоростта и включените консуматори.
При няколкото засичания , които направих, градското /в Добрич/ ми е 8,5-9,0 на сто, а извънградското е 6/100.
При няколкото засичания , които направих, градското /в Добрич/ ми е 8,5-9,0 на сто, а извънградското е 6/100.
При мен в следствие на няколко засичания моята ми гори 7-8 градско и 5-5.6 извънградско при мотор 1.9 ТДИ 70kw 95 кончета Smile :roll:
Да се включа и аз: последните дни си направих малко пътешествие и реших да експериментирам с разхода. Беше ми много любопитно колко най- малко мога да го сваля Smile .
Ето резултата: V40 '97 D4192T 90 hp.v - изминато растояние 1125 км. от които около 70-80 км градско в София и още около 40- 50 км. в други градове. Общия разход който постигнах бе 4.22 л/100км :roll:
Горивото е нафта от Еко с добавка 1 л. олио от Кауфланд Smile , а натоварването в колата - 2-а души с повечко багаж

За да няма силно учудени ще споделя, че на извънградското съм поддъжал между 1750 и 1900 об/мин на 5-а предавка което си е бавно и изисква зверски нерви Big Grin

И още нещо, струва ми се, че при този двигател няма моторна спирачка. Т.е. не се спира напълно подаването на гориво при движение на скорост, високи обороти и неподаване на газ. Направих си няколко експеримента и на тази тема - когато завъртя ключа се усеща, че колата започва да спира по- добре с двигателя, но разбира се може това да е така само при мен.

Поздрави
Pages: 1 2 3 4 5