Волво Клуб - България

Full Version: Добавки в нафтата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Нещо изпитано-на 1 пълен резервоар слагам около 3 литра бензин, ако е под -15 може и 5 литра.Няма замръзване ,паленето е по-лесно.Доколкото за добавките....пълен ташак...брилянтна идея на компаниите да пе4елят пари от нещо което не варши никаква работа..... Smile
По принцип със скептично настроен към добавките но хората си слагат ,дали има реален ефект не знам но взех да пробвам и аз liqui moly 1 литър от петрол 20 лв.Стигал за 1 тон гориво аз обаче смятам да го сипа на 4 пъти при пълен резервар по 250 ml ,самата капачка е дозатор от 20 ml и не трябва да се чудиш как да си го премериш.
Попаднах случайно на това-накой не го ли е срещал(да не казвам изпробвал)?http://www.gorivo.net/
yasho Wrote:Попаднах случайно на това-накой не го ли е срещал(да не казвам изпробвал)?http://www.gorivo.net/

Вярвам му колкото и на летящото килимче на Аладин, но това си е мое мнение. Не искам да те ангажирам с него.
Както го хвалят е малко като научна фантастика,ама знаеш ли..?То какво ли не измислят само и само да ти вземат мангите Big Grin И аз не бих рискувал докато нямам повече инфо от потребители.
yasho Wrote:Както го хвалят е малко като научна фантастика,ама знаеш ли..?То какво ли не измислят само и само да ти вземат мангите Big Grin И аз не бих рискувал докато нямам повече инфо от потребители.
Лично си купих преди 1 месец 3 тубички за 20 паунда и сипвам 3мл на пълен резервоар на сааба 9000 аеро 225коня 2.3FPT предишния ден изчистих моторчето за празни обороти смених и горивния филтър както бяха казали в добавката и на другия ден тръгвам към Бърмингам ( на 200 км сам от там ) за да купувам каравана , набичих пълен резервоар на shell vpower и 3мл от тази добавка.Преди това колата ми гаснеше много гадно когато тръгна да изключвам от скорост.Сега нямаше това гаснене и като че ли вървеше по добре.На отиване при сериозно настъпване от вр на вр (200км. не ми мърдаха понякога кадето няма камери пък и кадето трафика го позволява) отивам взимам караваната и на връщане с 90-100 км си кибича на 4-та скорост към нас.Среден разход 7 литра кеото мен си ме радва. Така че взимай добавката и не му мисли няма кои знае какво да изгубиш , пък и 2 приятели тук е използват и на 1 му се бяха запушили дюзите на дизела тъкмо щеше да ги чисти на ултразвук сипа таз добавка кара 300-400 км. и вече нямаше нужда от чистене с ултра звук , така че дори и тук в Англия пък кадето и да е било има кофти бензин Wink Надявам се да съм ти бил полезен Wink
Здравейте колеги, след тестовете в оффроуд форума, които видях, направо съм обезпокоен от факта какви боклуци има по бензиниостанцийте. В МП питах има ли добавки за common rail двигатели и казаха че няма. Въпроса ми е може ли от споменатите по-торе да се кара с такъв мотор и какви са рисковете ?
Моето лично мнение е да си сипваш най хубавата и скъпа нафта примерно Алпин Дизел на ОМВ и да не си тормозиш съзнанието със това какво може или не може да стане Smile
Точно ОМВ мога да кажа че всичките им горива са 1 и само си шарат имената Wink Освен да изгубиш парите които си дал за добавката друго няма какво Wink 50%/50%
Еми аз си сипвам само Алпин, но ми беше интересно дали пък няма някакви добавки за подобрение работата на двигателя. Странното е че всеки път като сипвам една и съща нафта, колата се държи по различен начин, разхода е различен .... :oops:
Pages: 1 2 3 4