Волво Клуб - България

Full Version: Какво да избера S60 или S80?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
toni3331 Wrote:Препоръчвам С60 бензин , с газов инжекцион и автоматик. И Задължително DSTC

бензин с турбина - за да харчи 15 бензин и 20 газ???????????????????????????
2.5тди е с по-ефтина подръжка от 2.4 Д5 ,
само това май е в плюс за 2.5тди.
ДОКО Wrote:2.5тди е с по-ефтина подръжка от 2.4 Д5 ,
само това май е в плюс за 2.5тди.

Това 2.5 тди е на Ауди двигателя от който пищи всичко живо... Смяната на ангренажния ремък излиза около 2500 лв!!!
Bobedp Wrote:
ДОКО Wrote:2.5тди е с по-ефтина подръжка от 2.4 Д5 ,
само това май е в плюс за 2.5тди.

Това 2.5 тди е на Ауди двигателя от който пищи всичко живо... Смяната на ангренажния ремък излиза около 2500 лв!!!
Не е така това е стария петцилиндров мотор на Ауди който е много здрав и евтин за подръжка и с приличен вървеж, а и лесно се чипосва.А този проблемния е V-образен шестак , с много скъпо обслужване и малък живот при лоша подръжка, монтират го на по новите Аудита.
Здравейте!
Видях,че я има темата за избор на волво, но искам да ви попитам какво волво от серията S да си купя? приготвил със си 7000 лв. но още незнам какво да е: Бензин/газ или дизел? Ако може да ми кажете и като разход на горивото кое е по-добре?
Niki72 Wrote:Здравейте, изправен съм пред дилемата кой модел да избера, като съм си определил бюджет до 20000лв. Моля Ви насочете ме кой от двата модела е по- успешен и какво да гледам при избора ми на автомобил.

За съжаление с този бюджет не можеш да "закачиш" новий фейслифт на S80 след 2006 който много ме кефи и като интериор и като екстериор.
Не знам дали няма да прозвучи цинично,ама аз от известно време оглеждам едно нафтово Пежо 607 със всичките възможни екстри че и отгоре от 2005 - 2006 г. - 2.7 HDI с има няма 204 к.с. и до момента за този си ценови обхват (14 - 16 хил. лв.) като че ли няма конкуренция. Сори за спамчето Big Grin
С 4 степенен автомат. Уникално. Кутия на 25 години на двигател 200 ++ к.с. Франсетата винаги са се излагали от към скоростни кутии (автоматични). И то с този въртящ момент само на предните колела... прекрасно просто.

S60 е може би едно от първите купета с 4 врати (ако загледате страничната линия), идеята на Passat CC, Mercedes CLS. Не го сравнявам като директно сравнение, а ги поставям в една група - тип. Не са точно седани, но и не са купета. Всичките се отличават с малко пространство на задният ред седалки, нисък таван (за високи пътници отзад не е удобно) и съответно тук са и разликите с S80. S60 според мен е по-младежко, докато S80 може би отива на лимузина за возене. Да не споменавам колко ми е жал, когато видя лимузина с ръчна кутия.
Колега Rosen86 с този бюджет имаш добър избор за S 40 както бензин,така и дизел.Дизелите са по икономични ама цената на нафтата си я бива.Според стила на каране и финансовите възможности ще направиш избора си.Бензиновите мотори са по мощни но горят повече(за 2.0 мотор разхода е 13/100 градско и 10/100 извън).Цената на Газовите инжекциони е от 1000-1400лв хубавите,а на теб ще ти трябва такъв щото с обикновена ГУ не си е работа. За дизелаците съм чел че средния разход е 5.5-6л/100 ама трябва да случиш на читав дизел.Успех!
Пропуснах да кажа че в раздел "МАЛКО ПО-НОВИТЕ СЕРИИ НА ВОЛВО" -Покупка на v40 e темата има интересни неща.М/у S и V40 няма разлика в моторите само по купето.
s0me0ne Wrote:С 4 степенен автомат. Уникално. Кутия на 25 години на двигател 200 ++ к.с. Франсетата винаги са се излагали от към скоростни кутии (автоматични). И то с този въртящ момент само на предните колела... прекрасно просто.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11281788458758901&f1=details" onclick="window.open(this.href);return false;">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details</a><!-- m -->

Грешка! - говорим за 6-скоростен типтроник автомат в случая ....
Pages: 1 2 3