Волво Клуб - България

Full Version: Разход гориво на S40 и S60 - колко е наистина???
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
2.0D 136к.с. маса - 1250кг - градско икономично малко под 7л/100км(на компютъра 6.3, като го ресетвам на всяко зареждане), извънградско до 140км/ч под 5л/100км, защото със 200км/ч харчи 14,5-15л/100км !!! Карам с нафта от OMV - sprint diesel.

Често казано се плаша от цифрите, които са постнати от колегите тук... :evil: По скоро съм склонен да вярвам и съм сигурен, че разхода зависи само от съдържанието в мозъчната кора на шофьора :lol:

Quote:Преди година карах едно С40 2004 г., с мотор 2.0Д 136 кс - под 6 никъде не е падало, а ако има магистрално каране вдигаше на 7.5-7.8 л/100 г. Градско също не падаше по 8.5-9.

Явно френският 4-цилиндров мотор е по-калпав.

lucho да ме прощаваш ама доста неподготвено си се изказал! Новите мотори са френски разработки(въпреки че се водят на Volvo), както знаеш по-добро от френски дизел няма. Също прочети малко повече и ще видиш че най икономични са моторите 1,6D и 2,0D слагани на C30, S40 и V50.
.[/quote]Новите мотори са френски разработки(въпреки че се водят на Volvo), както знаеш по-добро от френски дизел няма. Също прочети малко повече и ще видиш че най икономични са моторите 1,6D и 2,0D слагани на C30, S40 и V50.[/quote]

Какъв е разхода на гореизброените от теб мотори, че им присъждаш званието "Най-икономичен" ?
Въпреки че съм написал моята какъв разход прави, ще напиша как ги дават по спецификация, въпреки че реалността е малко по-различна, също така не съм карал 1,6D(Кангалов сега е момента да се включиш):

1,6D 2,0D
Консумация на гориво (градско) 6.2 л/100км 7.6 л/100км
Five-speed manual gearbox

Консумация на гориво (извънградско) 4.2 л/100км 4.8 л/100км
Five-speed manual gearbox

При петстепенна и powershift скоростна кутия (слага се само на мотора 2,0D) разхода е съвсем малко по-висок, въпреки че казват че е направена за икономичност.
Ами аз не гледам каталожни данни, а сравнявам 2 автомобила, карани в еднакви условия от 1 шофьор (от мен). С40 с 2.0 Д тежи 1376 кг. мисля, В70 - 1645 кг. с Д5.
Quote:Ами аз не гледам каталожни данни, а сравнявам 2 автомобила, карани в еднакви условия от 1 шофьор (от мен).

Еми значи ... по-тежко ти е крачето от колкото трябва :lol: Шегувам се! Опитвам се да покажа на колегата, че така както има хора каращи колите си с разход 15л - 20л/100км, така има такива(като мен 8) ) , които могат да карат доста икономично. За това не случайно се дава разхода по каталог, за да може да се ориентираш в какъв клас е съответния автомобил.
Привет колеги аз както винаги малко късно се включвам,та ето и от мен малко данни:
Volvo S80 D5 163hp 6.5/100 това при умерено каране с лек спортен привкус,наи малко съм го смъквал на 4,8 но цял ден съм карал като бабичка с тази цел да вида до колко ще го сваля
Volvo XC90 D5 185hp 10.5/100
Volvo C70 T5 220hp 11.7/100 Като го взехме от Пфое Мое на компа пишеше 14.4 незнам как са го направили този разход аз лично немога да го докарам до толкова напъвал съм я здравата даже по магистралата с 245km/h я карах и освен че до Айтос ми глътна 100 лева пак неможах да дигна толкова разхода,представям си как са се изгаврили с нея ама карай
П.С. Ще ме извинявате ,че не отговарям на опоменатите автомобили в заглавието
Pages: 1 2 3 4