Волво Клуб - България

Full Version: въпрос спешно
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здравейте колеги.днес като си запалих колата гледам че ми свети service лампата.след около минута 2 загасва.какво може да е .не усещам никаква промяна в колата от преди
Отговора е лесен,лампата е "Сервизна индикация".Настройва се да светне на определен пробег за да те подсети
за смяна на масло и др.
В сервизите с тестер я нулират,има и ръчно изчистване ,но не си споменал модела за да ти помогнем колегите повече

п.п Няма промяна в работата на двигателя и неговите параметри Smile
По принцип тази лампа се отнася за климатика или климатроника каквото имаш
Тази лампа свети котато фреонат в клкматичната ти система е свършил
Този фреон тои не свършва с течение не времето- все едно хладилникът ти да спре да изстудява-може но когато имаш пробив в системата
Но ме съмнявя тази вариант защото лампата би трябвало да свети непрекъснато
По вероятно ми се струва компютарът ти да е дал някяквя грешка
Сега като палиш и всичко е ОК значи е така
Ако ли не на късна пролет като се затопли и трябва да ходиш да го поправят
еми аз си паля светва ми лампата.след 2 мин изгасва.чак на следващо палене ми светва пак лампата.
иначе съм с климатроник и то си работи.топло студено няма грешка.остава само варианта да е за маслото да са го настроили при последното сменяне
mo4o_long Wrote:По принцип тази лампа се отнася за климатика или климатроника каквото имаш
Тази лампа свети котато фреонат в клкматичната ти система е свършил
Този фреон тои не свършва с течение не времето- все едно хладилникът ти да спре да изстудява-може но когато имаш пробив в системата
Но ме съмнявя тази вариант защото лампата би трябвало да свети непрекъснато
По вероятно ми се струва компютарът ти да е дал някяквя грешка
Сега като палиш и всичко е ОК значи е така
Ако ли не на късна пролет като се затопли и трябва да ходиш да го поправят
Е това от къде го измисли?
По темата пост №2 е истината. /междо другото в книжката си го пише/
Това е индикацията за сервизно обслужване - т.е. напомня ти че е време да сменяш масло и филтри. Настройва се да светне след определен пробег. Ако си я обслужил вече има начин да си за занулиш сам, все пак е нужно да кажеш какъв модел автомобил шофираш.
еми карам v70 от 2000 година с новия facelift
Не се вкарвай във филми. Отговорът е във втория пост. Другото е научна фантастика.
shadow88 Wrote:здравейте колеги.днес като си запалих колата гледам че ми свети service лампата.след около минута 2 загасва.какво може да е .не усещам никаква промяна в колата от преди
Zdravko 850 mnogo tochno ti go e napisal i moita e taka