Волво Клуб - България

Full Version: Търся кутия за въздушен филтър за 745
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте,

Някой може ли да ми помогне??? Търся кутия за въздушен филтър за Волво 745. Опитах в Мото Пфое, но там не успяха да ми намерят. Ако някой знае къде мога да намеря, ще бъде много хубаво.
C какъв двигател е Волвото? Аз мога да ти предложа кутия от бензиново 740, с двигател B230K, което ще рече - 2.3 с карбуратор.
Moxy Wrote:C какъв двигател е Волвото? Аз мога да ти предложа кутия от бензиново 740, с двигател B230K, което ще рече - 2.3 с карбуратор.
Двигателят е бензинов - 2000 без карбуратор. Май няма да стане, а?
Но благодаря!
Ако филтърната кутия ти е, като тази на първата снимка, значи мога да ти помогна, но ако е, като на втората - ще трябва да продължиш търсенето. В mobile.bg се продава едно 940 на части. Ако не е турбо кутията трябва да е същата, като на втората снимка, независимо дали е 2000 или 2300 ccm.
Moxy Wrote:Ако филтърната кутия ти е, като тази на първата снимка, значи мога да ти помогна, но ако е, като на втората - ще трябва да продължиш търсенето. В mobile.bg се продава едно 940 на части. Ако не е турбо кутията трябва да е същата, като на втората снимка, независимо дали е 2000 или 2300 ccm.
На пръв поглед ми изглежда същата като на първата снимка. Извинявай за въпроса, може да ти се стори тъп, но това че е с карбуратор, а нашата не, има ли значение. Просто наистина изглежда по същия начин.
Chris Wrote:
Moxy Wrote:Ако филтърната кутия ти е, като тази на първата снимка, значи мога да ти помогна, но ако е, като на втората - ще трябва да продължиш търсенето. В mobile.bg се продава едно 940 на части. Ако не е турбо кутията трябва да е същата, като на втората снимка, независимо дали е 2000 или 2300 ccm.
На пръв поглед ми изглежда същата като на първата снимка. Извинявай за въпроса, може да ти се стори тъп, но това че е с карбуратор, а нашата не, има ли значение. Просто наистина изглежда по същия начин.

Не, това няма никакво значение. Това е все пак една кутия само.
А, какво се е случило на твоята?
Нашата кутия "изгърмя" вследствие на газовото захранване. Тъй като сме почти сигурни, че кутията е същата как може да се свържем с теб? Дай си телефона или се обади на 0897 909236.
Хмм, защо гърмят тези газови? Няма ли начин да се избегне това?
И то само на инжекции с обикновенна газова се случва.
Поне аз не съм чул за моноинжекция или карбуратор да гърми...
Chris Wrote:
Moxy Wrote:Ако филтърната кутия ти е, като тази на първата снимка, значи мога да ти помогна, но ако е, като на втората - ще трябва да продължиш търсенето. В mobile.bg се продава едно 940 на части. Ако не е турбо кутията трябва да е същата, като на втората снимка, независимо дали е 2000 или 2300 ccm.
На пръв поглед ми изглежда същата като на първата снимка. Извинявай за въпроса, може да ти се стори тъп, но това че е с карбуратор, а нашата не, има ли значение. Просто наистина изглежда по същия начин.

Въросът ни най-малко не ми се струва тъп, а и щом кутията изглежда като моята - още по-добре. Иначе колата от първата снимка е с карбуратор, а втората е инжекцион. Както е видно от снимките, кутиите са различни и затова попитах с какъв мотор е колата. Щом казваш, че не е с карбуратор (т.е., че е инжекцион), а кутията е, като на карбураторния мотор, значи сигурно колата ти е с механичен инжекцион - мотор В200Е.

Аз в момента не съм в България, затова ще ти дам телефона на баща си. Току що говорих с него и му казах да я приготви, така че ако му звъннеш през седмицата ще можете да се уговорите по-конкретно. Забравих да спомена, че баща ми, както и кутията, се намират в София. Телефонът е 0886 51 00 34.

П.П. Колкото до гърменето, случва се и при карбураторни мотори, когато смесителната плочка се намира над карбуратора. Иначе, на мен старото Волво за 4 години ми е гърмяло само 3 пъти, в рамките на една седмица, в края на която си смених гумичките и мембраните на изпарителя и така отново преустанових гърменето. Аз обаче си имам "кихалка" (предпазна клапа) и затова не съм страдал от въпросните 3 гърмежа, въпреки че първият беше много силен.
Moxy Wrote:Аз обаче си имам "кихалка" (предпазна клапа) и затова не съм страдал от въпросните 3 гърмежа, въпреки че първият беше много силен.
Какво представлява въпросната "кихалка" и къде се монтира? Нещо стандартно ли е или е
някакво самоделно хитро нещо? Вероятно някакъв клапан който да отвори при налягане..
Pages: 1 2 3