Волво Клуб - България

Full Version: В40 - къде е ключа за гумите?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги някой може ли да ми каже къде по принцип стои ключа за развиване на гумите? Реших да проверя дали имам всичко нужно ако ми се наложи да сменям гума тъй като имам колата от скоро и не можах да открия ключ с който да сваля евентуално авариралата гума. Под кората в багажника намерих неизползвани крик, гума и триъгълник но ключ няма Sad Доколкото видях и крика е неизползваем без този ключ :roll: Къде би трябвало да е? :roll:
tronixxx Wrote:Колеги някой може ли да ми каже къде по принцип стои ключа за развиване на гумите? Реших да проверя дали имам всичко нужно ако ми се наложи да сменям гума тъй като имам колата от скоро и не можах да открия ключ с който да сваля евентуално авариралата гума. Под кората в багажника намерих неизползвани крик, гума и триъгълник но ключ няма Sad Доколкото видях и крика е неизползваем без този ключ :roll: Къде би трябвало да е? :roll:
Здравей колега. Наистина в комплект с крика вървят ключа за гайките на джантите и още един елемент от прътова стомана със специфична форма. Та с ключа и тази джаджа се вдига и сваля крика. При мен тези елементи бяха в синя найлонова опаковка и са м/у крика и резервната гума. Огледай се в някоя морга за ключ и другия елемент, че без тях крикът е почти неизползваем.Самият крик е доста добре направен и е добре да се ползва той, а не да търсиш друг.
Успех в търсенето.
П.П. ако имаш някои странични капаци отзад в багажника/аз например нямам :roll: /, потърси в тях, преди да тръгнеш да купуваш.
100Y0 Wrote:
tronixxx Wrote:Колеги някой може ли да ми каже къде по принцип стои ключа за развиване на гумите? Реших да проверя дали имам всичко нужно ако ми се наложи да сменям гума тъй като имам колата от скоро и не можах да открия ключ с който да сваля евентуално авариралата гума. Под кората в багажника намерих неизползвани крик, гума и триъгълник но ключ няма Sad Доколкото видях и крика е неизползваем без този ключ :roll: Къде би трябвало да е? :roll:
Здравей колега. Наистина в комплект с крика вървят ключа за гайките на джантите и още един елемент от прътова стомана със специфична форма. Та с ключа и тази джаджа се вдига и сваля крика. При мен тези елементи бяха в синя найлонова опаковка и са м/у крика и резервната гума. Огледай се в някоя морга за ключ и другия елемент, че без тях крикът е почти неизползваем.Самият крик е доста добре направен и е добре да се ползва той, а не да търсиш друг.
Успех в търсенето.
П.П. ако имаш някои странични капаци отзад в багажника/аз например нямам :roll: /, потърси в тях, преди да тръгнеш да купуваш.
Струва ми се че под самата резервна гума има нещо...но не мога да я махна защото е завита за пода с 1 болт също така не мога да извадя и крика защото е долепен до гумата. Много странна работа :roll: :roll: Ще потърся ключ 21 да я развия и да видя има ли нещо отдолу. Странно ми е че няма ключ защото колата е много добре поддържана от предишният собственик...има всичко 2 ключа,2 дистанционни,триъгълник,книжки даже аптечка и жилетка...лошото е че не го познавам за да го питам Big Grin Преди време така търсихме на 1 Ровер и се оказа че стой в нещо като жабка в самата жабка... :roll: :mrgreen: :wav:
tronixxx Wrote:Колеги някой може ли да ми каже къде по принцип стои ключа за развиване на гумите? Реших да проверя дали имам всичко нужно ако ми се наложи да сменям гума тъй като имам колата от скоро и не можах да открия ключ с който да сваля евентуално авариралата гума. Под кората в багажника намерих неизползвани крик, гума и триъгълник но ключ няма Sad Доколкото видях и крика е неизползваем без този ключ :roll: Къде би трябвало да е? :roll:
Колега извади резервната гума (аз като тебе също ги търсех и неможах да ги намеря,но накрая се оказа,че някой ги беше затиснал с резервната гума).Така че хубаво огледай там