Волво Клуб - България

Full Version: Моля за помощ - избор на модел
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравей Straho_ooD,
това че си решил да вземеш волво е чудесно,дано да останеш доволен Smile
Аз лично че подкрепя ddxdd изцяло.
Имал съм щастието да карам доста 40-ки ,и моето мнение е ГОЛЯМА кола.
Без да се обиждат притежателите на тази серия на волво (поне като интериор) разликата веднага се усеща.
Аз карам 850 тди и съм много доволен.Колата е 12.1996 ,така че тази която си е харесал 97г ,помисли Big Grin
Като екстри имам почти всичко без кожа и подгрев вече ,за много разумни пари.
Вече има доста волва и в БГ ,така че не е страшно да вземеш волво и шанса за резервна част да е само официялния вносител.
За разход да си говорим 5,7 и 9,2 в града.
Особено ако си нафтата е на преференциала цена ,все едно че си на метан ,
само че с 100 коня отгоре Smile
Така че успех в избора.
Купи си запазена кола,каквато и да е тя !
Автомобил от палачор,непазил,чупил не ти трябва.
Като седнеш на шофьорското място на една кола ,всичко ти става ясно Big Grin
Хубваото на живота е това ,че е цветен.
Има коли и модели колкото си искаш.
Каквото и да купиш спазвай последните три скромни съвета .
Айде наслука Smile


Ето и един линк за закупуване на автомобил Покупка на кола
НИКОЙ НЕ МИ ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА !!!!! - КОЙ ДВИГАТЕЛ Е НАЙ-ДОБРИЯТ??
най-добър двигател няма
двигателят е според човека и според приложението на автомобила
като цяло всеки двигател мантиран на волво е щателно изпитван и изследван
така че по важното в за какво ще ползваш автомобила
и каква мащност ти трябва
важното е на теб да ти харесва как върви и как го усещаш това в
затова има такава голяма гама от двигатели и модели
ако някой ти каже кой двигател е най-добрия трябва да е гений или ясновидец
Да де, обаче има някои които са с по-добра слава( например 1,9TDI на AUDI или 1,3 на ЛАДА седмица Big Grin Big Grin Big Grin) и други които дават повече бъгове или пък поддръжката им е по-скъпа - ей такива работи ме интересуват ако има някой, който знае нещо по въпроса разбира се :!: :!: :!: Особено някой който е имал два различни :!: :!: :!: Това все пак е форум на VOLVO - все ще се намери някой, който е сменил по-слабо за по-мощно или бензин за дизел, да речем, вместо старо за по-ново :!: :!: :!: Айде помогнете, пък на който ми бъде полезен ще му разкажа един страшен виц за благодарност (освен че ще му кажа числата от тотото за идущата неделя :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
ПП. Между другото ей сега ми направи впечетление колко ефектно и ефективно е направен този сайт - евала на администратора и на снеслия идеята :!: :!: :!:
ВпечАтление де Sad
Моля някой да ми каже кой двигател на v40 е най-добър или поне кой е най-лош !!!! Моля!


Мнението е променено от мод. екип
Повторенията и латиницата!!
Значи, ще се опитам да отговоря на въпросати отностно двигателя. Smile
Това което знам е че Volvo нямат калпави двигатели. Под калпави разбирам такива които в буквалният смисъл се чупят. Под счупване нямам впредвид скапване на гарнитурана та главата, което е повече фактор от експлоатацията.
За мен най-добрия двигател е този на по-малко километри, бензинов и по-мощен.
Защо на по-малко км, всеки знае, но и това не е гаранция, че след 10км няма да се нуждае от основен ремонт.
Бензинов защото допуска монтаж на газова(ако вече няма такава) и съответно по-ниски разходи за гориво.
По-мощен, е нема нужда да обяснявам.
От наблюдения и разговори с хора каращи дизели на над 10г, разбрах че да сполучиш на автомобил със свестен дизелов двигател в България е по-скоро въпрос на невероятен късмет отколкото на правило. По правило на такъв автомобил, ако човека преди теб не е сменил нафтовата помпа, вероятността това да си ти е огромна.
Това за дизелите се отнася за повечето автомобили втора ръка в БГ.
Така, че избора е твой. Smile
Аз лично съм се спрял на Saab 9-3t, бензин 150к.с, а преди това търсех Volvo S40 дезел 116к.с., но хората от МП успяха да ме разубедят Big Grin
И какво ти казаха хората от МФ ако не е тайна? Как пък те разубедиха чак и марката да смениш, не само модела?!? Аз по принцип много се кефя на Сааб, но в моя ценови толеранс не се вписва нито един модел който да ми харесва на външен вид. А и съм чувал, че частите били адски скъпи - те на Волво са си скъпи, но на Сааб били ... мамата си трака Big Grin А ти всъщност купи ли си Сааб? Ако да - как е? Наложи ли се вече да сменяш нещо? Скъпо ли беше? А консумативите в началото - ремъци, ролки и прочие? ...... Спирам, че станах досаден :lol: :lol: :lol:
Saab-а си го взех, и дай боже скоро нищо да не се налага да сменям. Big Grin
Все пак е 2002г и е карана само у Германско и съответно поддържана там. Между другото Saab-ите са с ангренажна верига(която се сменя на около 200000км) и такова нещо като смяна за по-сигурно за тях неважи.
За консумативите, даже някои са по-евтини. В случая визирам свещите които за брой може да се намерят и на около 5лв/бр, стига да знаеш откъде да пазаруваш.
А МФ ме разубедиха от начина им на работа с клиентите си при поддръжката на автомобилите, и ценовата им политика за резервните части.
За справка виж мненията из форума.
Искаш да кажеш, че МФ не обслужват Сааб? Тоест ти просто си се отвратил от тях Smile А колко ти излезе Сааб-а ако не е тайна? Колко харчи и добре ли дърпа? Удобен ли е отвътре? Има ли недомислици в интериора, некачествени материали, скърцащи детайли, люпещи се повърхности и др.? Добре ли работи двигателя? Писнах ли ти? Big Grin Big Grin Big Grin Благодаря!
ПП. А коя фирма обслужва Сааб?
Pages: 1 2 3