Волво Клуб - България

Full Version: V50 - 1,6 D drive или 2.0 D????
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте момчета.
Утре ми предстои много важна покупка. Ще поръчвам Volvo V50 - ново. Но още не съм избистрил мотора.
Колебая се между 1,6 D drive 110ch и 2.0 D 136 ch. По малкия мотор го дават като по икономичен, екологичен и т.н. Разликата е 900 евро.
Айде ако има колеги с тези мотори да пишат някое мнение да не се изхабим.
Благодаря
колко я взимаш колат, на лизинг ли
torment Wrote:Здравейте момчета.
Утре ми предстои много важна покупка. Ще поръчвам Volvo V50 - ново. Но още не съм избистрил мотора.
Колебая се между 1,6 D drive 110ch и 2.0 D 136 ch. По малкия мотор го дават като по икономичен, екологичен и т.н. Разликата е 900 евро.
Айде ако има колеги с тези мотори да пишат някое мнение да не се изхабим.
Благодаря
Аз бих предпочел с по-големият мотор Big Grin Иначе браво за избора на кола! Не мисля че ще има съществена разлика в разхода...но пък ще има в застраховката... Big Grin Big Grin
Aми аз съм с 2.0Д. Мисля че за комби е по-добре по-големия мотор. 1,6 ми се струва тромав, все пак зависи какъв стил на шофиране имаш и какво очакваш като динамика.
Съвета ми е за 2.0, а зашо не помислиш за D5? Това мисля че е най-добрия избор - малко по-скъп, но с най-добра динамика + по-нисък разход от 2.0Д.
Здравейте. След месец ще съм горд собственик на Volvo 1,6 D Drive. Уви аз исках по големия мотор, но цената си каза думата.
Благодаря на колегите за отзивите. Колегата който пита за лизинга да го информирам че аз я купувам от Белгия, без ДДС и отсъпка от 25 %, което си е доста добре. Всичко ми се върза за 19 850 Е. Ще постна снимки като я взема.
Успех на всички и ме очаквайте много скоро в Клуб Volvo.
Много късно виждам темата, иначе щеше да има агитация за 2.0D. Но ти си направил твоя избър в никой случай не е лош. Очакваме те в клуба и на някоя от срещите 8)