Волво Клуб - България

Full Version: Грене на масло V40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здравеите колеги имам сериозен проблем волвото ми е с двигател 2000кубика 140 коня бензин купих го преди около 3 месеца изминал съм 10000км и ми е изгорило приблизително 2 литра масло карам го с Тотал 10W40 полусинтетика ако сменя маслото с минерално дали ще реша проблема?
не мога да ти препоръчам масло, аз например карам с Мотул 10В40. Новите ни служебни Октавии на 12-13к км харчат около 2литра. Всяко масло след 8000км си променя вискозитета и смазочните качества. А и колкото по мощна кола е нормално да харчи някакво масло. Това са расъждения на лаик с които целя да те успокоя. Иначе ремонта е ясен гумичи на клапани, сегменти на бутала, гарнитура глава, шлайфане глава. Както казва моя майстор "отиваш към 1000лв"
Пуши ли ти отзад?
не и ауспуха не е омазан мисля се че маслото се задаржа от катализатора
N.O.H.A. Wrote:не и ауспуха не е омазан мисля се че маслото се задаржа от катализатора
За такъв смешен разход не си заслужава да разглабяш колата :!: :!: :!: На бензин ли я караш :?: :?: :?: Пробвай с една добавка за спиране на течовете ако е от вложките на клапаните ще спре за около няколко месеца - просто ремонта в твоя случай не е рентабилен.
на бензин я карам да ами ако сменя маслото с минерално?

BOCK GT1

Следващият път смени само МАРКАТА масло, но НЕ и класа! Да си е полусинтетика - 10W40.
И в никакъв случай минерално :!:
A както Ицо казва: сложи си и една добавка за течове.
Тя действа и на гумените детайли - прави ги по-еластични.
Колега аз карам същото от 4год.от които 3 год.на метан.Минал съм 120000км. около 11смени на масло.До момента карам само с TEXACO HAVOLINE 10W40 и не доливам и капка до следващата смяна.Катализатора го махнах веднага като я купих.Излезе ми около 75 лв.и си го взех обратно.
N.O.H.A. Wrote:здравеите колеги имам сериозен проблем волвото ми е с двигател 2000кубика 140 коня бензин купих го преди около 3 месеца изминал съм 10000км и ми е изгорило приблизително 2 литра масло карам го с Тотал 10W40 полусинтетика ако сменя маслото с минерално дали ще реша проблема?
tezi modeli imat te4owe na maslo po princip . siguren li si , 4e neti kape pod dvigatelq maslo i da si mislish, 4e doliwash
няма петна под колата като я оставя по дълго време на едно място