Волво Клуб - България

Full Version: Проблем при заключване V40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте! Имам следния проблем с моето В40: когато заключвам с дистанционното не ми се заключва предната лява врата Confusedhock:. Копчето което трябва да потъне надолу при заключване помръдва съвсем леко...чува се шум от машинката вътре но не успява да слезе до долу и вратата да се заключи и трябва да му помогна с ключът Cry кофти работа....Преди малко пък като пробвах се заключи после пак не иска....според вас какво може да е? Машинката ли е заминала или...? ](*,)
И моите са така от време на време,или не се заключват или не се отключват,на всичките врати ми го е правила.Смятам че проблема е в замърсяване на механизмите,с годините се е натрупал прах и пепел и заедно с смазката е станало на клей и като стане по-студено и механизмите започват да се движат трудно.Пръскал съм ги с разни смазващи спрейове но ефекта е временен,мисля че е най-добре да се свалят целите механизми,да се измият идеално от мръсотията и "смазката" която е останала по тях и после да се нанесе нова но аз лично несъм намерил време за всичката тая работа и засега карам на спрейове за смазване.Отделно че като се постопли и се оправят.
mongoose Wrote:И моите са така от време на време,или не се заключват или не се отключват,на всичките врати ми го е правила.Смятам че проблема е в замърсяване на механизмите,с годините се е натрупал прах и пепел и заедно с смазката е станало на клей и като стане по-студено и механизмите започват да се движат трудно.Пръскал съм ги с разни смазващи спрейове но ефекта е временен,мисля че е най-добре да се свалят целите механизми,да се измият идеално от мръсотията и "смазката" която е останала по тях и после да се нанесе нова но аз лично несъм намерил време за всичката тая работа и засега карам на спрейове за смазване.Отделно че като се постопли и се оправят.
Както казваш времето има значение защото днес беше стояла на слънце няколко часа и се отключи безпроблемно. А как мога да ги измия тези механизми то не е ли една ел. машинка с една от тел от нея? Имам предвид тази машинка ако я измия дали изобщо ще проработи пак :roll: ?
Нямах в предвид самия електромотор да се смаже а механиката.
mongoose Wrote:Нямах в предвид самия електромотор да се смаже а механиката.
Благодаря много Big Grin Придобих някаква представа от къде да започна... Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
tronixxx Wrote:
mongoose Wrote:Нямах в предвид самия електромотор да се смаже а механиката.
Благодаря много Big Grin Придобих някаква представа от къде да започна... Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Колега като разглобиш и започнеш да смазваш приготви се много много да смазваш Big Grin .Аз с моята имам същия проблем само,че с отключването на шофиорската и на задна дясна.След разглабяне на корите "смазване" (то си беше направо омазвне Big Grin ) и много много раздвижване се оправиха,но сега забелязах,че от време на време и предна дясна не иска да ми се отключва някой път :tfrag: :minigun: .
П.П.На шофьорската врата главния ми проблем (освен смазването) беше,че пръчицата която ми вдига палчето беше излезнала от една пластмасова щипка и предполагам,че при теб е същия проблем,но ако я отваряш направо и я смажи :wink:
raceteam Wrote:
tronixxx Wrote:
mongoose Wrote:Нямах в предвид самия електромотор да се смаже а механиката.
Благодаря много Big Grin Придобих някаква представа от къде да започна... Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Колега като разглобиш и започнеш да смазваш приготви се много много да смазваш Big Grin .Аз с моята имам същия проблем само,че с отключването на шофиорската и на задна дясна.След разглабяне на корите "смазване" (то си беше направо омазвне Big Grin ) и много много раздвижване се оправиха,но сега забелязах,че от време на време и предна дясна не иска да ми се отключва някой път :tfrag: :minigun: .
П.П.На шофьорската врата главния ми проблем (освен смазването) беше,че пръчицата която ми вдига палчето беше излезнала от една пластмасова щипка и предполагам,че при теб е същия проблем,но ако я отваряш направо и я смажи :wink:
Може ли да почистя и смажа механизмите без да ги свалям? Само да махна кората на вратата...дали ще стане? че иначе ще е голяма занимавка май....и май ако не може наистина ще го правя през май че сега студ Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Ами колега аз не съм свалял механизмите,защото до колкото си спомням са хванати с нитове и не ми се разпробиваше.Аз ги смазвах така без да ги свалям,но имай в предвид,че не се виждат от врата и смазваш на сляпо Big Grin .Айде успех!!!