Волво Клуб - България

Full Version: Пукнатина на табло на V40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, волвари! От малко повече от седмица вече съм горда собственичка на дълго мечтано волво. Успях след много взискателно търсене да си купя Volvo V40. \Big Grin/ Красавицата е 1,8 бензин с холандски газов инжекцион G3, 1998-ма, внос от Холандия. Започнах да се занимавам с обслужването й като нова покупка и ми изникват някои въпросчета. Ще си позволя многословие, но ще обясня в детайли това, което ме притеснява и ще разчитам на вашата помощ. Първо какво ви е мнението за газовата уредба. Чела съм мнения, че е добра. За сега ми дава добър разход от 8 извънградско без никакви проблеми. Ако някой има представа от това газово, да споделя. Следващият въпрос ми е за алармата. Като й пусках каското се оказа май, че няма аларма или поне застрахователя не можа да я задейства. Иначе от собственика зная, че трябва да има заводска. Има си светодиод на единия високоговорител в дясно на таблото, мисля, че има и датчици в дясно на шофьорския сенник на тавана, но това може да е микрофона за каркита на телефона. Като я отключа и я оставя, без да я отварям, се заключва, но не мога наистина да намеря сирена нито да я накарам да се включи - махахме акумулатора и под него няма. Възможно ли е да е прекъсната или да я няма въобще? Иначе си има централно заключване на дистанционното на ключа. Според вас има ли изобщо аларма или имобилайзер? Другият ми въпрос е за таблото. Количката е с климатроник. На арматурното табло под бензино-мера и под температуро-мера има дисплей, който при мен е черен и не показва нищо. Като се загледам в него има пукнатина. Има ли модели, които да нямат там дисплей, а капаче. И, ако е дисплей и е спукан, как може да го възстановим.
Благодаря Ви предварително! Надявам се да не съм досадна, ама какво да се прави - жените не сме толкова компетентни, но пък някои обичаме волво Big Grin като всички вас.
Здравей,

и добре дошла. Ако използваш търсачката ще можеш да намериш подробни теми по твоите проблеми.

1. Първо за алармата - нямаш аларма, а само имобилайзер. В общи линии може да си сложиш някаква евтина аларма, която може да ти я направят да се управлява от дистанционното на ключа, за да не носиш 2 дистанционни. Тя ще ти е предимно за пред застахователите, а за сигурността ще разчиташ на имобилайзеар, който си е заводски. Той се разблокира единстено с оригиналния ключ. Ако някой се опита да запали без него ще има ядове.

2. Колкото до дисплея -всички имат такъв, но на тези без компютър той не функционира, а само си седи там. Ако имаш компютър, а само ти е развален дисплея това е друга тема. Ако случая е такъв трябва на централната конзола да имаш копче за управлението на компютъра. Ако е така тогава ще мислим как да оправяме спукания дисплейSmile

Успех и много безаварийни километриSmile
typ4o Wrote:Здравей,

и добре дошла. Ако използваш търсачката ще можеш да намериш подробни теми по твоите проблеми.

1. Първо за алармата - нямаш аларма, а само имобилайзер. В общи линии може да си сложиш някаква евтина аларма, която може да ти я направят да се управлява от дистанционното на ключа, за да не носиш 2 дистанционни. Тя ще ти е предимно за пред застахователите, а за сигурността ще разчиташ на имобилайзеар, който си е заводски. Той се разблокира единстено с оригиналния ключ. Ако някой се опита да запали без него ще има ядове.

2. Колкото до дисплея -всички имат такъв, но на тези без компютър той не функционира, а само си седи там. Ако имаш компютър, а само ти е развален дисплея това е друга тема. Ако случая е такъв трябва на централната конзола да имаш копче за управлението на компютъра. Ако е така тогава ще мислим как да оправяме спукания дисплейSmile

Успех и много безаварийни километриSmile
А аз имам въпрос тогава.Моята кола си е с компютър и всичко си е ок показва си на дислплея,но на един колега е без компютър и на това дисплейче показва температура отвън колко е ???Така,че според мен този дисплей си има функция и е точно така да показва температурата отвън :wink:
Три вида дисплеи има
1 без нищо наи разпространени 96-2000г
2 само температурата наи рядко срещащи се 96-2000г
3 инфо център
За втория вид не бях чувал, но ето днес пак се обогатих :lol:
typ4o Wrote:За втория вид не бях чувал, но ето днес пак се обогатих :lol:

Колегата s-s-s-nake е с такъв дисплей и споделя в една от темите във форума, че има проблеми точно с този дисплей, показващ температурата.
Здравей, tsvetljak

Първо Добре дошла във форума, а надявам се в скоро време и във клуба Smile

Сега относно въпросите. Наистина има доста теми изписани по тези питания, но ще се опитам на две на три дам насока.

1. ddxxdd е може би най-запознатия човек във форума относно арматурното табло, инфо център и всички неща около него. Ако имаш някакви въпроси, предполагам, че той няма да откже да ти отговори.

Според мен, случая при теб е, че нямаш инфоцентър и е много-вероятно там изобщо да няма дисплей, а просто да е една пластмаса, покриваща отвора за дисплея. Поради някаква причина тя се е спукала и сега те притеснява.

Другата разновидност, за която споменава ddxxdd в т. 2 - дисплей, който покзава само температура, и аз мисля, че се среща много рядко. В повечето случаи моделите са или с инфо център или без нищо.
Ако греша, нека колегите ме поправят!

2. Относно алармата. Наистина има модели, както и при мен, които са само с фабричен имобилайзер, без сирена и без допълнителните датчици за вратите и т.н. Обаче няма модел, който да е без фабричен имобилайзер!

Сега, това което знам, като начин да се изпробва дали има аларма е следния:
- заключваш колата с дистанционното
- изчакваш няколко минути, да речем 5мин.
- отключваш колата с ключа
При отваряне на вратата, ако има аларма би трябвало да се задейства и да почне да свири.

Поздрави, със здраве да си я ползваш и безаварийно!