Волво Клуб - България

Full Version: Volvo S 60 2.4 D5?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,имам един малко странен въпрос относно Volvo S 60 2.4 D5 (2002г.),хвърлил съм му око на този автомобил,но се питам дали може да ми помогнете,ако се интересувам от това,като цяло спъпа ли е поддръжката му,в това число причислявам консумативите,частите и т.н.,какъв е средния му разход при нетолкова изцеждане на двигателя(нормалко каране)?Ако може да ме ориентирате,ще съм Ви много благодарен! Smile
Колега, изборът ти е добър, мисля, че това е много успешен модел на Волво. Аз имам S 60 2.4D 163 к.с. от шест месеца. За консумативи не мога да ти бъда полезен, защото е нова и не съм сменял нищо все още, но мога да ти кажа мнение за разход на гориво - 9,5 - 10 в София и 5,5 - 6,5 извънградско при ср. скорост 120 км/ч. Гумите са ми фабрични 17-ки за лятото, а октомври купих зимни Goodwear 16 -ки и колата е като залепена на пътя с тях. От avtogumi.bg можеш да си ги поръчаш онлайн и ге доставят и монтират на адрес, който им посочиш с наложен платеж.
Успехи безаварийни километри.
STEW,ако мога да те попитам,ти твоята от България ли си я закупил или от чужбина?
Айде и аз да постна нещо. От 5 месеца и вече на 15к километра. Взех я нова от БГ, само че 185 к.с. Мога да кажамного хубави неща, но типично по български ще започна с лошите. ИЗКЛЮТЕЛНО слаба маневреност и като казвам това имай предвид изключително. На булевард не мога да я сгъна без маневра. Малко подрусва по нашите иначе толкова равни пътища Smile Само това се сещам за минусите :roll:
Иначе много мощен автомобил / все пак има 400Nm въртящ момент / Комфортен, седалките са удивително удобни. Возил съм се в доста коли, но тази определено печели симпатиите ми по отношение на удобството на седалките. Арматурното табло е много добре аранжирано, всичко е лесно за употреба, без излишни копченца и джаджи. Разхода е както каза колегата, само че при мен при по-спортно каране ми дава около 9, никога на го е минавала.
Като цяло много здрава, сигурна, красива и удобна кола. Ако търсиш да избягаш от клишираните аудита, бмв-та и щутгартски спортни седани, то това е колата за теб. Аз лично за това я купих.
И накрая малко оф-топик - след време мога да сменя колата, но марката не! Ако си кухиш ще разбереш защо :wink:
Volvo.For life
Tommy Wrote:Айде и аз да постна нещо. От 5 месеца и вече на 15к километра. Взех я нова от БГ, само че 185 к.с. Мога да кажамного хубави неща, но типично по български ще започна с лошите. ИЗКЛЮТЕЛНО слаба маневреност и като казвам това имай предвид изключително. На булевард не мога да я сгъна без маневра. Малко подрусва по нашите иначе толкова равни пътища Smile Само това се сещам за минусите :roll:
Иначе много мощен автомобил / все пак има 400Nm въртящ момент / Комфортен, седалките са удивително удобни. Возил съм се в доста коли, но тази определено печели симпатиите ми по отношение на удобството на седалките. Арматурното табло е много добре аранжирано, всичко е лесно за употреба, без излишни копченца и джаджи. Разхода е както каза колегата, само че при мен при по-спортно каране ми дава около 9, никога на го е минавала.
Като цяло много здрава, сигурна, красива и удобна кола. Ако търсиш да избягаш от клишираните аудита, бмв-та и щутгартски спортни седани, то това е колата за теб. Аз лично за това я купих.
И накрая малко оф-топик - след време мога да сменя колата, но марката не! Ако си кухиш ще разбереш защо :wink:
Volvo.For life
Подкрепям напълно, аз карам D5 2004 година 163 Hp.
и аз подкрепям с 2 ръце! Моето Волво ми го донесоха преди Коледа, старо е - 2002г. и преди да го видя нищо не ме впечатляваше и не съм обръщал внимание на Волво. Пфф от сега натъка Волвото е колата !
Иначе и аз съм с S60 2.4 D5 и даже разхода ми в Бургас е по-малко от 9, зависи как го караш. Колата впечатлява освен със пъргавина и с това, че позволява на висока предавка да поддържаш ниска скорост. Има и забележителни спирачки и системи против поднасяне, в които вече се уверих на няколко пъти.
Препоръчвам горещо покупката на този автомобил ! :lol:
Колата я купих нова от Мото Пфое, сега е на 9000 км, още мирише на поточна линия Big Grin Big Grin . Напълно съм съгласен с колегата за слабата маневреност, но това е май единствения съществен недостатък. За икономичността съм впечатлен - не очаквах от такъв клас автомобил толкова нисък разход, но е истина - 70 км си ги поддържа на 6 - та без проблем.
Здравейте!
И аз харесах едно Волво S60, 2.4D, 2002 год. Кажете ми нещо за двигателя? Чувал съм, че е на Рено. Ако мотора не е Рено, горе долу колко струва обслужването: ренъци, ролко, филтри, и т.н. А като цяло скъпа ли е поддръжката на колата. Питам защото преди това карах едно Мицубиши Каризма и един заден стоп, нов, струваше към 350 лв., шарнир 450, кормилен накрайник 160. То е ясно, че колата си иска своята поддръжка, но все пак.
Иначе това Волво го продават за 13000 лв. Карах го, като цяло съм доволен, само че ABS-а не работи.
Здравейте!
И аз харесах едно Волво S60, 2.4D, 2002 год. Кажете ми нещо за двигателя? Чувал съм, че е на Рено. Ако мотора не е Рено, горе долу колко струва обслужването: ренъци, ролко, филтри, и т.н. А като цяло скъпа ли е поддръжката на колата. Питам защото преди това карах едно Мицубиши Каризма и един заден стоп, нов, струваше към 350 лв., шарнир 450, кормилен накрайник 160. То е ясно, че колата си иска своята поддръжка, но все пак.
Иначе това Волво го продават за 13000 лв. Карах го, като цяло съм доволен, само че ABS-а не работи.