Волво Клуб - България

Full Version: Meк педал на спирачката след смяна на задни накладки!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
След като смених задните накладки, педала стана по-мек и ми трябва повече усилие за да спира(в по-долно положение). След смяната обезвъздуших системата. Долял съм спирачна течност DOT4 почти до чертата на макса. Минал съм 300км след смяната им. Преди да ги сменя макар и предните да бяха няколко мм спираше повече Волвето. Sad
s-s-s-nake Wrote:След като смених задните накладки, педала стана по-мек и ми трябва повече усилие за да спира(в по-долно положение). След смяната обезвъздуших системата. Долял съм спирачна течност DOT4 почти до чертата на макса. Минал съм 300км след смяната им. Преди да ги сменя макар и предните да бяха няколко мм спираше повече Волвето. Sad
Диковете предполагам са добре? :roll:
Някой клеясъл спирачен апарат? :roll:
Качество на накладките! :roll:
Проблем в спирачната помпа!/гумичките/
Не добре обезвъздушена система!
Щом доливаш при смяна на стари с нови накладки, да не би да имаш теч на спирачна течност? :roll:
В момента гадая колега! Дано съм бил полезен!
Доливах защото, при смяната не можах да върна цилиндърчето и отварях клапата за обезвъздушаване за да го върна. И от там изтече. Ще я обезвъздуша пак. Благодаря ти много
Здравей,

1. Не знам дали си знаеш, но обезвъдушаването трябва да започне от най-отдалеченото от глвния цилиндър колело, за това реда за обезвъздушаване е следния:
- задно дясно
- задно ляво
- предно дясно
- предно ляво

2. Ако съединителя ти е хидравличен трябва да знаеш, че спирачките и помпата на съединителя черпят течност от едно казанче, така че го имай предвит.

3. Ако спирачната течност не е сменяна повече от 3 години е добре да я подмениш. Възможно е и тя да ти играе номера.

За това се сещам в момента, освен причините, за които shopa е споменал по горе...
Успех.
Колега аз сменях пълен комплект предни и задни накладки,гумичките на цилиндърчетата и течността и също имам подобни симптоми.Това при положение,че съм обезвъздушил идеално и няма течове.Не знам на какво се дължи,но някъде имаше мнение че е необходимо да се мине сервиз с вакуум-апарат.Ако искаш пробвай-не знам дали ще помогне
Навремето съм учил за автомонтьор(не че съм работил като такъв и имам опит) ама даскала ме учише да обезвъздушавам не с помпене а на самотек,отварям най отдалеченото колело и отивам за бира,като я изпия доливам и отварям следващото и пак за бира и така докато педала се втвърди а краката ми омекнат.Вече сериозно - идеята е че при помпенето въздушните мехури се разбиват на по-малки които лепнат къде ли не и в последствие пак имаме въздух в системата.А каква е идеята при вакум помпата,и аз съм чувал че с такава трябва да се обезвъздушава.
А-а-а вече кат мина покрай Мартен ще понастъпя, че да се изнеса по бързо - току виж едно В40 ме настигнало на дунав мост и да цунем задна и предна броня Smile :ctf: Сори че не е по темата!

Въпросче - трябва ли накладките да се сменят 4-те наведнъж или само 2*2 - сменяни са ми само предните дискове + накладки и незнам колко сработват задните ?!? На преглед като ходих - викат ОК е ?! Ама аз не съм убеден на 100% колко са ефективни задните спирачки към момента. Ръчната кове от 4/5-ти зъб .
С нови накладки и измерени по дебелина дискове и на мен там някъде ми държи ръчната.Карай и си пей.А на мен спирачките си ми държат,само дето педала е малко по мек от преди това.Предполагам е от новата спирачна течност Big Grin
С нови накладки и измерени по дебелина дискове и на мен там някъде ми държи ръчната.Карай и си пей.А на мен спирачките си ми държат,само дето педала е малко по мек от преди това.Предполагам е от новата спирачна течност Big Grin
........... Ръчната кове от 4/5-ти зъб .[/quote]

Колега, не е нормално да кове чак на 4/5ти зъб. При мен започва да държи още от първия зъб, а на втори и да искам не мога да тръгна :wink:/всъщност мога, но не искам Big Grin / . Вярно е, че съм сменил задните накладки и затова хваща толкова рано, но все пак и ти си виж задните накладки. Подзрави от мен.
Pages: 1 2