Волво Клуб - България

Full Version: V40 Diesel
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,

Ще се хвърлям най-вероятно във В40, но дизел. Производство 2000-та, а има и вариант за 1999-а.
Тук видях доста мнения за бензинови, които в момента са с газ, та искам да ви помоля за мнението ви и за дизеловия еквивалент на В40. До колкото знам и съм чувал, май нещо двигателите на Рено били...и ако са, много ло и лошо това?

Благодаря предварително
Правилно си чул, че са на Рено двигателите. И не бих казал, че е лош двигател. Аз съм с такъв, но 90 к.с. Когато ми се е налагало да купувам части за него /демпферна шайба на коляновия вал, свещи/ купувам от магазини за Рено. Което си е известно облекчение, тъй като аналогичните части за оригинален двигател Волво са в пъти по- скъпи. Засега нямам сериозни забележки.
Правилно си чул, че са на Рено двигателите. И не бих казал, че е лош двигател. Аз съм с такъв, но 90 к.с. Когато ми се е налагало да купувам части за него /демпферна шайба на коляновия вал, свещи/ купувам от магазини за Рено. Което си е известно облекчение, тъй като аналогичните части за оригинален двигател Волво са в пъти по- скъпи. Засега нямам сериозни забележки.
Здравей,

И моя мотор е на Рено. До сега нямам никакви забележка към този двигател. Също така до сега не съм чул или прочел лоши мнения към дизеловите агрегати на Рено слагани на Волво, а и по принцип всеобщото ми мнение е, че като цяло Рено правят добри дизелови мотори и са се утвърдили на пазара.

Основно дизеловите мотори слагани на С40 и В40 са три:
1. D4192 - 90 к.с. монтират се до 99г.
2. D4192T2 - 95 к.с монтират се 99 - 2000г.
3. common rail - D4192T3 - 115к.с. и D4192T4 - 102к.с. монтират се след 2000г.

Като цяло мнението ми е, щом ти е харесало взимай няма да сбъркаш, но все пак преди да я купиш отиди някъде да я видят и преслушат, че знае ли човек...
Здравей,

И моя мотор е на Рено. До сега нямам никакви забележка към този двигател. Също така до сега не съм чул или прочел лоши мнения към дизеловите агрегати на Рено слагани на Волво, а и по принцип всеобщото ми мнение е, че като цяло Рено правят добри дизелови мотори и са се утвърдили на пазара.

Основно дизеловите мотори слагани на С40 и В40 са три:
1. D4192 - 90 к.с. монтират се до 99г.
2. D4192T2 - 95 к.с монтират се 99 - 2000г.
3. common rail - D4192T3 - 115к.с. и D4192T4 - 102к.с. монтират се след 2000г.

Като цяло мнението ми е, щом ти е харесало взимай няма да сбъркаш, но все пак преди да я купиш отиди някъде да я видят и преслушат, че знае ли човек...
Здравей. Аз имам точно такава, дизелова. Двигателя е D4192T2 с 95 к.с на Рено. Двигателя соред мен съчетава подобаваща динамика (турбината дава допълнителна мощност когато се налага ) и икономичност (особено на дълъг път). Маслото го сменям на 8-9 хил км..като не ми се налага да доливам от смяна до смяна. Но всичко е късмет...особено що се отнася до колите. Така че късмет от мен!
Здравейте,

Благодаря ви много за изчерпателните отговори. И аз си мислех, че не би трябвало да се страхувам от това, че двигателите са на Рено....но все пак да попитам.
Сега ще търся колата, защото в момента на пазара има избор, но честно казано екземплярите са страшно занемарени. Личи си, че изобщо не са поддържани...
Благодаря още веднъж!
Ако има още мнения, няма да откажа...
И аз от една година имам такава кола - 95 к.с. Много съм доволен засега и вярвам, че ако си намериш запазен екземпляр и ти ще си много доволен. Според мен също колата има много добър баланс между динамика и разход, но много зависи какво си карал преди нея.
Брат ми примерно има калибра и като се качи в мойта ми казва, че му била като спъната. Ако очакваш бегачка по-добре разгледай бензиновите модели, но ако не мислиш да се състезаваш с голфовете по кръстовищата (това беше шегичка, да не се обидят колегите с бензинови коли), дизела е много добър избор.
Успех!
Бе за 95к.с. може и да е спъната малко, но ела да видиш какво правят 115 кончета, голфаджийте почват да се чудят какво става... Big Grin Big Grin Big Grin

Сега сериозно. Този двигател за който говоря - 115к.с. с който съм аз е наистина с отлична динамика. Колата може спокойно да се сравни с бензиновите, по отношение на това, като настъпиш газта да набере за да изпревариш някой на магистралата да кажем. Разхода също е много приличен. По груби сметки моя разход е 7л/100км - градско и 5,5-6л/100км. извънградско, е всичко зависи колко ти тежи крака де. Ако я настъпваш повечко, съответно харчи и повечко...

Успех с избора!
колеги колко е нормално да платиш за V40 Diesel 2000та год.
мераклия съм но с колебая дали да не скача на s70 98.
мнения????
че взимането лесно ама после
Pages: 1 2