Волво Клуб - България

Full Version: Фарове - проблем
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Имам едно питане относно фаровете на Волво В40... И на двата фара са счупени рефлекторите и светят в небето Sad Тва са втория чифт фарове, които слагам на тази кола и предишните бяха по същия начин. На мой приятел също не светят както трябва и в сервиза са му казали, че тва няма оправия Sad Sad Sad Моля ви някой да даде полезен съвет... Ужасно е да караш БЕЗ НИКАКВИ фарове...
Колега, с машинки ли ти се регулират рефлекторите?!?
С машинки са, да... но рефлекторите са ми разбити и машинките в случая не играят никаква роля... Не виждам вариант да се отвори фара и да ги залепя със силикон за постоянно
Попитах, защото е възможно накрайника на машинката за ел.регулиране просто да е излязъл от канала на рефлектора и затова той да се движи произволно. Нагласянето в този процеп е малко пипкава работа. Провери все пак дали това ти е проблема.При закачен накрайник рефлектора НЕ трябва да може да се движи самостоятелно. Ти все пак най-добре знаеш състоянието на рефлекторите си, но не е лошо да провериш и моята хипотеза. Поздрави.
Има доста писано по темата за фаровете-пусни търсачката. :wink:
Разгледах всичките теми за фарове, обаче не видях честно казано никой да има като моя проблем... Въпроса ми е дали мога да си отворя фара и по някакъв начин да залепя рефлектора със силикон, защото не виждам друг вариант да ги фиксирам тия светлини. Sad
Svetlyooo Wrote:Разгледах всичките теми за фарове, обаче не видях честно казано никой да има като моя проблем... Въпроса ми е дали мога да си отворя фара и по някакъв начин да залепя рефлектора със силикон, защото не виждам друг вариант да ги фиксирам тия светлини. Sad

Ако не ти е счупен улея, в който вбиза накрайника на машинката за ел.регулиране на рефлектора е безсмислено да разглобяваш целия фар. Просто се опитай да вкараш "главата" на машинката в улея и готово. Това е само при положение, че същия не е счупен......дано да не е :wink: .
фара се отваря много лесно Wink
сваляш го , после има едни метални щипки дето държат предното стъкло, сваляш ги тях, после откачаш машинката за реглажа дето е, развиваш и врътките за трърдия реглаж и рефлектора изллиза
аз моите съм ги разглабял да си сменям рефлекторите Wink
действай смело Wink
Благодаря на всички полезни съвети... Само чакам времето да поомекне малко и ги почвам