Волво Клуб - България

Full Version: Само масло?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Вчера в сервиза. Отивам сутринта, шефа ми казва да оставя ключовете и да покажа на едното майсторче къде съм спрял. Докато се бадакам по колата, той идва и ми вика:
- Шефа каза да влизаш, ако си само за масло.
Вкарвам колата в сервиза, почва момчето да работи. През това време другите майстори ту влизат, ту излизат, и току някой пита:
- Само масло ли?!?
- Да. - казвам спокойно.
- Ма ти само за масло ли? - не вярва следващия.
Потвърждавам. Струва им се нереално. Дори на единия от феновете, който след моя пореден утвърдителен отговор, почва да цъка:
- Не е правилно да правят такива здрави коли. Не може така.
- Зашо? - питам аз.
- Ами тя като не се чупи и ще си караш все стара кола, понеже не става да я изхвърлиш - ми тя си работи!
Какво да отговоря...
Отпред имаше още едно волво - 740 турбо интеркулер... Качиха го на крана, да го оглеждат. Човекът беше дошъл за задни накладки. Оказа се, че и дисковете трябва да сменя. Това му беше първият ремонт от 5 години насам...
Преборих вродената си срамежливост и се заприказвахме. Подметнах му за клуба, за срещите, дадох му календарче, извадих химикалка да напиша сайта, та му дадох и химикалката, че беше клубна... На човека му блеснаха очите, като чу, че сродни души се събират и си говорят за любимите коли. Оказа се много стар волваджия. А неговият приятел, от когото беше купил въпросната 7-ца - още по-запален фен. Непременно ще дойдем, вика. Еми, чакаме ги...
Мдааааа,и Аз вчера отидох само за масло,но бе повече от ясно,че доцент Мевдов,ще ме разубеди...

Всичко това е в кръга на майтапа,но мисля че е най-подходящия начин да оспамя темичката на Графа. Big Grin Big Grin Big Grin

Ето и какво се случи:
1. Преди една седмица си записах час, за заветния сервиз на Професор Мевдов.Дори се наложи да подкупя персонала с топли банички,които купих от Добрич.
2. С нетърпение очахвах да дойде заветния ден и да извършим профилактиката на колата.
3.Дойде и денят и се започна едно дълго разглобяване,а бях отишъл само за МАСЛО .
4.Оказа се ,че нестава само да караш,трябва да четеш и книжката,кое кога се сменя. :roll:
5.А Аз бях поискал пълна профилактика.

Та да се върнем на разглобяването :
После започнахме да анализираме и обобщаваме необходимите части.Оказа се ,че отново най-евтино е във МП.
Речено, сторено.Мевдо подкара бегачката и тръгнахме на пазар.
Напазарувахме,отново хапнахме банички,заприказвахме се за клубните истории и се заехме с ремонта
Добре че Мевдо обича да ги завива на ръка до размер 42... Big Grin Big Grin Big Grin

Дори и не погледна
Стъмни се,но ние не се отказахме,дори си осигурихме светлина ...
Дойде и подкрепление :
Е завършихме.
Благодаря на Севдо и компания,че ми осигуриха 60 000 км спокойствие.Прекарах невероятно ,дори ми разрешиха да си сменя сам въздушния филтър,да си сложа памперси на колектора за турбото и ред други дреболии.

Накрая ми подариха и невероятен диск и ме изгониха с пожелания да не целя ДЕСНИТЕ ДУПКИ... Big Grin Big Grin Big Grin
Айй, като си помисля, че ни предстои този път при Мевдо смяна на съединител САМО ... що ядене на мазна бан'ца & со. ни чака Big Grin
Бат Вальо, защо не каза на хората, че почти целият ремонт беше извършен с оня иструмент дето го държа на едната снимка Big Grin Big Grin Big Grin
Pages: 1 2