Волво Клуб - България

Full Version: Възможно ли е да се случи това?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
Имам много странен въпрос за Volvo v40 1.9TDI.
Оставих колата за смяна на гарнитура на двигателя.
Днес когато свалих черния пластмасов капак, който е върху двигателя, забелязах че блока и двигателя
се разминават. От едната страна се вижда блока а от другата главата стърчи около 2 см. във въздуха.
Възможно ли е да са ми сложили друга глава с припасване от друг двигател?
Двигателя ми е Д4192Т.
Знам, че въпроса ми е много тъп,но според мен не е нормално блока и главата да се разминават така
фрапиращо.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Я снимай ако може, че ми стана интересни.
Днес ще направя снимки.
Това ми се вижда някак си невъзможно бре. А ако е така това ще е някакъв уникален случай :!: :!: :!: :!: :!:
[attachment=7470] ,
[attachment=7471] ,
[attachment=7472] ,

Ето и малко снимки, които направих.


ПП Ако това е уникален случай то кажете какво да ги правя в сервиза - разстрел или да ги позлатя?
Стана ми твърде интересно и отидох да видя аджеба как е на мойта кола.Оказа се че не трябва да разстрелваш горките хорица :minigun: Всичко е наред.Получава се малко объркване защото гарнитурата е малко по различна.Ето ти и малко снимки за да се увериш самичък.Айде от мен това и без притеснения
Благодаря за снимките.
Сега вече съм по-спокоен.
Явно преди ремонта не съм обърнал достатъчно внимание на това разминаване м/у блока и главата.
Бях се притеснил, защото тази смяна на гарнитура им отне 2 месеца на "майсторите" в сервиза.
Един път ми казваха, че главата е спукана, втори път, че не е и ми скъсаха нервите.
3 пъти са разглобявали и сглобявали двигателя и ме размотаваха 2 месеца.
Ремонта заедно със смяна на ангренажен ремък, ролки и масло ми излезе 1700 лв.
Нямам нищо против сумата, но заради проблема дали е спукана или не е главата взех да се притеснявам
дали не е започнал часът по трудово Smile
Още веднъж благодаря.
Сега наистина съм спокоен.
Кажи ги кои са майсторите, че да внимаваме с тях Wink