Волво Клуб - България

Full Version: как се гаси лампа лабда сонда
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
колеги някой дали може да ми обесни по ясно как се гаси тази лампа за ламда сонда че нещо немога да се справя с тия руски обеснения
По принцип най-лесно като махнеш крушката, другия вариант е да отидеш на сервиз където ще ти кажат какъв ти е проблема защото тази лампа свети по хиляда причини и като за последно ако колата ти е преди 95 г. ползвай търсачката колегите са изписали доста как човек сам да си реши проблема.
Най лесния вариант е като си купиш нова сонда! Другият начин е като откачиш акумулатора за една нощ! Ако след време пак светне минаваш на първия вариант - около 100 лева! СОРИ Big Grin
yani Wrote:Най лесния вариант е като си купиш нова сонда! Другият начин е като откачиш акумулатора за една нощ! Ако след време пак светне минаваш на първия вариант - около 100 лева! СОРИ Big Grin
Яни това че свети лампата не значи, че има проблем с ламбда сондата. Колега първо иди да ти намерят проблема.
П.П Коя година е колата :?: :?: :?: Със самотестер ли е или с OBD - букса :?: :?: :?:
колата е 92г. 2000 20v има самотестер но ми дава 1-1-1 което според мен означава че не отчита нищо или поне така го разбирам аз.Лампата си свети.Двигателя работи неравномерно на ниски обороти на бензин на газ не е така.
светослав Wrote:колата е 92г. 2000 20v има самотестер но ми дава 1-1-1 което според мен означава че не отчита нищо или поне така го разбирам аз.Лампата си свети.Двигателя работи неравномерно на ниски обороти на бензин на газ не е така.
Това в кое гнездо го дава :?: Щом показва 111 значи няма проблем, но тази лампа не следи само показанията на ламбда сондата, тя показва какъвто и да има проблем по електрическата част. Провери грешките и в другите гнезда :!: :!: :!: Не искам да те плаша ама така както го обясняваш мен ми прилича на дебитомер :oops: :oops: :oops:
това добре само че не разбрах как се проверява в другите гнезда.Какъв е кода за проверка?
Същата работа - слагаш кабелчето в буксата,натискаш за около 3 сек. изчакваш миганията, изчиташ всички грешки докато се повтори отново първата, след като изчетеш всички грешки едва тогава можеш да ги изтриеш. Изтриването става по следния начин натискаш копчето за 8-10 сек. пускаш го, диода светва постоянно без да мига, когато светне натикаш копчето за около 5 сек. и диода изгасва - проверяваш , трябва да ти покаже 1-1-1
ico850 Wrote:Не искам да те плаша ама така както го обясняваш мен ми прилича на дебитомер :oops: :oops: :oops:
Уви да, прилича на дебитомер :oops: ,но винаги може да е по-зле, като например лебедова песен на бензинова помпа!
За дебитомера ако не се лъжа грешката беше 1 2 1.
Успех и кажи какво е станало като установиш проблема!