Волво Клуб - България

Full Version: v40 от 2000г. и лампите в багажника
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги. Имам един малко тъп въпрос но какво да се прави... проблемче!
В багажника има 2 лампи от двете страни. До тук добре но как се пускат тия ПУЩИНЯЦИ!!! Никаде нема копчета а и самички не светват като се отвори 5-та врата!!! Ламбите са здрави.
Та ..........някакви идей ???
Quote:Имам един малко тъп въпрос
Имам един малко тъп отговор Smile
Провери ли на самите лампи превключвателите в какво положение са?
Предпазителите провери ли?
Другото, което ми идва като идея е, че те се включват от масата между ключалката на петата врата и шасито.
Възможно е някъде да имаш лош контакт или да ти се губи масата. Пробвай с еднин проводник да съединиш ключалката с маса.
Успех!
Самите лампи нямат превключвател,мисля че ключът който ги включва е някъде по самия механизъм който отваря вратата,утре ако ми остане време ще поровя във Вадис.При мен много често се случва все някоя да несвети,вадя я,размърдвам я и се оправя.Предполагам че или самите крушки или пластините правят някакъв "филм" (да кажем оксидация) и губят контакт.
Ей го ключът.
Няма как да не призная, че съм се изказал доста неподготвен -- :oops: Моля, простете объркването ми.
Някъде съм съм го виждал този вариант с ключетата, но явно не е при мойта кола :gib:
Мерси за картинката колега... Тези дни дано ми остане малко време да погледна ключа дали работи..
Поздрави.
Здравей колега, аз имах подобен проблем. Провери като оставиш вратата на багажника само подпряна на желязната шина отдолу дали светват. При мен беше така и се оказа, че куплунга, който прави контакт вътре в ключалката се е счупил. Пробвах да го запоявам, но тая стомана не търпи никаква обработка с каквато и да е киселина. И решението ми беше да сложа един болт в едната дупка наоколо като кабела предварително е увит около него. Сега нямам никакви проблеми.


Надявам се да съм помогнал.
Лампите светнаха...... 8)
Проблемът беше в кабелите и по-скоро в съединителите... бяха умишлено прецакани от предишния собственик, поради незнайни причини...

Важното е, че ги оправих Big Grin