Волво Клуб - България

Full Version: Диагностика с OBD II USB кабел
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте!
Намерих една тема за диагностика:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=17&st=0&sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=17&st=0&sk=t&sd=a</a><!-- l --> ,
обаче така и не намерих конкретен отговор на моя въпрос (моля да ме извините ако има и друга тема по въпроса).
Имам кабел който е OBD II USB 704.1 (разбира се Китайско изпълнение ама те всичките от там идват), но софтуера с него е само за Ауди, Фолксваген и Шкода. Драйвера се инсталира и изглежда като да работи. При включване в сервизната букса получва захранване (святка диод на него), обаче ВАДИС 2005, ВИДА 2007 и ВИДА 2009 изобщо не намират интерфейс за връзка с автомобил. Подозирам, че тези софтуери работят само с моду DICE, който си е за Волво, обаче ми е интересно дали няма някакъв алтернативен драйвер/софтуер, който да работи с този кабел.

Благодаря предварително за инфорамцията.
Здравей колега,
С програмта moDiag, съм подкарвал китайски USB OBDII кабел на s60 02'' мисля че беше (2.4Д5) Тя е универсална и има мн интересни опции. За сега само с това мога да ти помогна.
Благодаря, колега!
Довечера ще тествам, че кабела не е в мен.
Само да намеря работеща версия на софтуера.
Готов си колега има крак даже.
Много благодаря!
Сдобих се с още 3 софтуера. След тестовете ще кача каквото работи с тази кола. ::beer::
колеги случаино намерих тази тема и имам един въпрос към вас тази програма добра ли е и от каде бих моъл да си закупа кабела за диагностиката на волво С40 и горе долу колко пари е и последно нали не е много сложна самата диагностика Smile :wink:
охохохо казвайте оъ къде да си взема кабел и аз
здравейте ....от скоро съм горд притежател на ВОЛВО В70 -2000Г.признавам си машината е супер ,но имам някой въпроси на който не мога да си дам обяснение .има дисплей но ми показва само ако има отворена врата и някой друг проблем ,има само "рийд " бутон -без някаква врътка и "ресет " бутон на ръчката за мигачите .та мисълта ми е не трябва ли като го натисна да ми показва и нещо като за разход или някакви други опций.... и второ от къде и как да се сдобия с кабел за диагностика ,че нещо са бъзикали километрите ,иска ми се аз да си го пипна ,че иначе като ги знам нашите "специалисти " тия направо са кожудери и убийци на коли .....та ще се радвам ако някой ми помогне с някаква информация ..БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
bobsun v70 Wrote:здравейте ....от скоро съм горд притежател на ВОЛВО В70 -2000Г.признавам си машината е супер ,но имам някой въпроси на който не мога да си дам обяснение .има дисплей но ми показва само ако има отворена врата и някой друг проблем ,има само "рийд " бутон -без някаква врътка и "ресет " бутон на ръчката за мигачите .та мисълта ми е не трябва ли като го натисна да ми показва и нещо като за разход или някакви други опций.... и второ от къде и как да се сдобия с кабел за диагностика ,че нещо са бъзикали километрите ,иска ми се аз да си го пипна ,че иначе като ги знам нашите "специалисти " тия направо са кожудери и убийци на коли .....та ще се радвам ако някой ми помогне с някаква информация ..БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Big Grin Big Grin Big Grin

Гривната между бутон "reset" и бутон "read" се върти и оттам сменяш показанията на дисплея.

Четете "мануел" бре хора. Tongue
тази "гривна " и бутон "ресет" при мен не съществуват на лоста на мигачите , а "мануал-а" вече го понаучих ...опасявам се че е подменян лоста или си е така фабрично за тоя модел .това само не ми е ясно
Pages: 1 2