Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за контролер и климатик
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравеите колеги.Имам волво 440 91г с мотор 1,8 моно.Колата е без серво на волана.Мога ли да сложа климатик и контролер от 460, 93г със същия мотор.Как да разбера дали е възможно това.460-цата има серво и до колкото знам всички с климатик имат серво.Повече ме тревожи електронният блок дали е съвместим.Моят е ремонтиран и от тогава колата не е същата .Не върви както трябва ,няма мощност и оборотите на празен ход са нестабилни като карам повече от час.Започва да гасне най-често.Понякога си вдига оборотите на 2-3000.Като откача акумулатора се оправя за иэвестно време.Дава грешка за ламбда сондата и прекъсване във връзките на контролера и релето,както и прекъсване на веригата на дюзата.Първата и последната са защото карам на газ най -вероятно.Какво да правя.Дайте съвет.
Трябва да си сложиш серво, или поне някоя строшена хидравлична помпа (от кола с климатик!) , защото с нея се опъва ремъка. Частта дето в момента ти държи алтернатора към мотора също е различна. Колкото до тоците не би трябвало да има проблем за кола с моноинжекция. Само трябва да се съобрази компенсирането на празния ход.