Волво Клуб - България

Full Version: да сменям ли дебитомера или да не го сменям това е въпроса
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги!
Карам S80 2.5d. Казаха ми, че ще е добре да си сменя дебитомера, но аз ненамирам нужда. Разхода ми е 7.5 градско, 6.5 извънградско, колата вдига 220км/ч без проблем, ускорява прилично за 140 коня турбо дизел, та защо да сменям дебитомера?
kumita Wrote:Здравейте, колеги!
Карам S80 2.5d. Казаха ми, че ще е добре да си сменя дебитомера, но аз ненамирам нужда. Разхода ми е 7.5 градско, 6.5 извънградско, колата вдига 220км/ч без проблем, ускорява прилично за 140 коня турбо дизел, та защо да сменям дебитомера?
Що е Маке все е Юнак ама ; какви проблеми ти създава та да го сменяваш ????
Щом не създава грешки и колата върви добре и според мен няма нужда.
Незнам но ако наистина е прецакан........ Свети ли ти грешка на таблото. Той дава информация на компа за дебита въздух и ако данните не са точни то порцията гориво ще е неточна. Провери за мнение и в друг сервис. :!:
Я по-добре попитай тези хора които са ти казали да си смениш дебитомера какво са имали впредвид, щото аз като гледам какъв разход си написъл за колата си и то особенно градско и казваш че върви нормално просто не виждам никакъв смисъл да го сменяш. ::beer::
Беше светнала лампата check engine - с обозначението на ламбда сонда, както разбрах тази лампа е за проверка на мотора, занулиха грешката, която даваше дебитомера и всичко е ток! Ама ме убеждаваха, че ако си сменя дебитомера колата ще върви по-добре и ще харчи по-малко, но аз несмятам, че може да падне повече разхода или че ще литне?! :roll:
Хм, май някой е решил да прави пари за твоя сметка. Или има същата кола с развален дебитомер и си търси някой да му плати ремонта. Big Grin
Щом няма регистрирана грешка в компа и колата си върви не би трябвало да има проблем.
За твое успокоение може да направиш диагностика на самият дебитомер. Във VADIS-а трябва да е описано как се прави. Ако всички показатели са в норма, значи дебитомера си е ОК.
На летенето на ниски височини Доко му е майстора, тъй че слушай какво ти дума :wink: . А разхода си е съвсем приличен според мен.
МЕРСИ ЗА СЪВЕТИТЕ! Smile