Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със сиединителя
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги! От много време имам 1 гаден проблем със съединителя, който като че ли започна по-често да се появява. Състои се в следното: Понякога ми се налага да държа педала на съединителя по-дълго и като реша да го отпусна, точката на контакт с двигателя, при която колата тръгва, пада много ниско долу, т.е. като отпусна крака 3-4 см и колата потегля, докато в нормално състояние, без да го държа натиснат дълго, съединителят е високо горе. Поне наедно 10 см по-нагоре от позицията, която се появява при дълго задържан съединител. Дали ще е от феродовия диск:? Тази кола за двадесетгодишното и каране не е сменян диска или ще има някъде проблем с жилото. Sad
Благодаря предварително!
П.С. Като вкарвам на задна, не се чува онова дране на скоростите, държи приемливи обороти - 3 скорост, 4000 оборота - 90 км/ч, а иначе е до 7 000 оборота. Всъщност това беше на един баир тук, а купето си е бая тежко. Според мен феродовият диск има още живот, но от къде ще идва този проблем тогава. Sad
Съеденителя се ползва само за превключване на скоростите, никога не го дръж натиснат например на светофар докато чакаш да светне зелено защото по този начин аксиалния лагер работи постоянно и се загрява, а това довежда до неговото повреждане и до повреждането на демпферната пружина на притискателния диск - вероятно при теб се е получило точно така. Също така е възможно и някоя от помпите на съединителя да се е скапала - 7хх серия нямат жила, а горна и долна помпа. Иди на сервиз да видят точно какъв е проблема защото докато не я видя не мога ти кажа от къде ти идват ядовете :wink: :wink: :wink:
Благодаря колега! Аз на светофарите винаги освобождавам от скорост, но проблемът се явява при задържане не повече от 10 секунди. :? Примерно понякога ми се налага да поизчакам 1 кола да ме мине, за да си прибера колата в гаража и за времето, в което задържам съединителя се появява проблемът. Ще отида на сервиз, но ще видя кога ще е Smile
П.С. Моля някой от админите да поправи грешката в заглавието. Понякога клавиатурата ми бяга Big Grin Съединител е, не - сиединител..хахахаха
Май-май на помпа ми понамирисва :wink: :wink: :wink:
Че то няма от какво друго да е , или помпата или работния цилиндър .