Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за K&N филтър
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Та въпроса ми е как се чисти филтъра,само се изплаква с вода и веро и се оставя да изсъхне или трябва по друг начин да се чисти,има ли значение...?
Продават специални спрейове с които се чистят на определен брой километри.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://bgcarshop.com/product_info.php?cPath=21_97&products_id=52499" onclick="window.open(this.href);return false;">http://bgcarshop.com/product_info.php?c ... s_id=52499</a><!-- m -->
Има си препарати за почистване. Принципно вървят комплект 2та. Единия е за почистване, с него поливаш или напръскваш и изчистваш, а с другия омасляваш, като втория е с цвета на филтъра. Километрите които ги пише по кутиите не са много верни, поради обективни причини.....все пак караме в БГ. За информация, препаратите за моя филтър JR струват около 30лв.
Българския вариант е миеш с Меглио и после го пръскаш с ВД40. Работи и е евтино Smile
VolvoFan Wrote:Българския вариант е миеш с Меглио и после го пръскаш с ВД40. Работи и е евтино Smile

А това с пръскането с ВД40,как да го направя(извинявай за може би глупавия въпрос),но да знам точно,за да не го прецакам.Много ли се пръска или леко и с какво?
Благодаря за отговорите. Smile
С каквото и да го пръскаш, процедираш по следния начин:
1. Переш. Когато го изплакваш гледаш струята на водата да е срещу посоката на засмукване на въздуха.
2. Чакаш. Ама чакаш докато не изсъхне много хубаво.
3. Просритираш го някъде да виси и пръскаш с препарата (омаслителя), докато не стане равномерно по цялата площ.
4.Чакаш. Все пак трябва да попие.
5.Монтираш, палиш и тръгваш.
tomich Wrote:
VolvoFan Wrote:Българския вариант е миеш с Меглио и после го пръскаш с ВД40. Работи и е евтино Smile

А това с пръскането с ВД40,как да го направя(извинявай за може би глупавия въпрос),но да знам точно,за да не го прецакам.Много ли се пръска или леко и с какво?
Благодаря за отговорите. Smile

Гледай да има навсякъде, но да не прекаляваш. Ако прекалиш няма да върви колата и може и дебитомера да зацапаш.
за ВеДе40 питай в някой магазин за авточасти. Това е спрей за развиване на стари болтове.
Аз понеже не съм мн запознат да питам на моето S40 2.0 140hp ще има ли ефект от спортен филтър?
Не. Освен че може да ти излезе по-евтино обслужването.