Волво Клуб - България

Full Version: Регулиране на ръчна спирачка-как?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги.От къде и как се регулира ръчната спирачка.Моята хваща почти в края и на моменти не ми държи.Сменени са всички накладки на колата.Предварително благодаря
Няма да е лошо и да споменеш за каква кола точно става въпрос. При С/В 40 регулирането е до ръчната спирачка трябва да махнеш пластмасата зад нея и там се вижда жилото и гайките/болтовете за регулиране.
Да, колегата не е споменал за каква кола става дума, но предполагам, че е за S60 D5 2002г 163 к.с... Big Grin

И при него регулирането май е по същия начин, но все пак разгледай файла, който съм прикачил...
Здравейте.Извинявам се за неточността.Колата ми е S60 D5 2002г 163 к.с.Понякога си мисля че освен мен и хората знаят каква кола карам Big Grin Confusedalute: .Както и да е....
Почитания за колегата dango_ за файлчето.Не съм и предполагал че по такъв интелигентен начин се регулира ръчната.А аз бях готов да обличам мръсните дрехи Big Grin .Поздрави
Вчера се порових по ръчната ми спирачка.Отворих декорацията на лоста и видях че е натегната почти до края.Направи ми впечатление че едното жило е по дълго от другото.Дясното беше по късо и естествено само дясното колело хващаше,макар и малко.Помислих си че лявото е откачено от някъде,тъй като беше по дълго от другото ,но и това не беше вярно.Опънах го от към главината и от към лоста-всичко си беше наред.Не знам какво да предприема.Не доумявам защо едното жило ще е по дълго от другото.Няма ли начин да се регулират жилата по отделно. :roll: